FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 10-09-2021 12:38   Güncelleme : 10-09-2021 12:38

Tahran’da Filistinli çocuk şehit Muhammed Dura anısına atletizm yarışması düzenleniyor..

Qodsna'nın haberine göre, ‘2021 Şehit Muhammed El Dura Anısına Filistinli Gençler ve Çocuklarla Dayanışma Günü’ birinci toplantısı Filistin Milletini Savunma Cemiyeti binasında gerçekleştirildi.

Tahran’da Filistinli çocuk şehit Muhammed Dura anısına atletizm yarışması düzenleniyor..

Uluslararası İşgal Karşıtı Gençler Birliği halkla ilişkiler sekreterliği, bu törenin önceki yıllarda korona salgını şartları göz önünde bulundurularak yabancı konukların iştirakiyle tele-konferans şeklinde yapıldığını, bu sene ise törenin bir spor etkinliği formatında "Şehit Muhammed El Dura Anısına Atletizm Etkinliği" adıyla ve şehit Şirevi spor kompleksi açık alanında yapılacağını duyurdu.

Toplantıya Uluslararası İşgal Karşıtı Gençler Birliği başkanı ve genel sekreteri, Filistin Milletini Savunma Cemiyeti başkan vekili, Tahran Atletizm Federasyonu Başkanı, Tahran Beden Eğitimi başkanı, Dünya Sporcular Birliği sekreteri ve Tahran Belediyesi kültür ve sanat dairesi koordinatörü katıldı.

Hatırlanacağı üzere 30 Eylül 2000'de Filistinli küçük çocuk Muhammed El Dura babasının arkasına sığınmış haldeyken kasıtlı olarak Siyonist rejim askerleri tarafından hedef alınarak şehit edilmişti.

İslami Şura Meclisi de bu münasebetle İran İslam Cumhuriyeti takviminde Mehr ayının 9'unu ‘Filistinli Çocuklar ve Gençlerle Dayanışma Günü’ olarak adlandırdı.

Bu günün anılması, Uluslararası İşgal Karşıtı Gençler Birliğinin yıllık faaliyetlerine dahil edildi. 

Hürsedahaber