FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 01-09-2021 22:26   Güncelleme : 01-09-2021 22:26

Hamas'tan Siyonist İsrail'e Kudüs’ün Kılıcı kınına girmedi...

Hamas, Siyonist işgal rejiminin Genelkurmay Başkanı Aviv Kochavi'nin Gazze'ye yönelik yeni bir operasyon düzenleyebilecekleri yönündeki tehditlerin Filistin halkını korkutamayacağını belirtti.

Hamas'tan Siyonist İsrail'e Kudüs’ün Kılıcı kınına girmedi...

Filistin İslami Direniş Hareketi/Hamas Hareketi sözcüsü Abdüllatif El-Kanu' twitter hesabında yayınladığı mesajda Kochavi'nin açıklamalarının medya sektörüne malzeme çıkardığını ancak Filistin halkının da bütün isteklerini elde etmek için mücadeleye devam edeceğini vurguladı. 

El-Kanu' mesajında ayrıca Kudüs kılıcının da kınına girmediğini, direnişin girdiği savaşın seslerinin henüz, büyük sarsıntı geçirmiş ve bunun çalkantılarının hâlâ etkisi altında olan işgal ordusunda yankılanmaya devam ettiğini hatırlattı. 

Filistin direnişi, Siyonist işgal rejiminin geçtiğimiz Mayıs ayında Gazze'ye yönelik olarak gerçekleştirdiği saldırıya karşı yürüttüğü mücadeleyi Kudüs Kılıcı Harekatı olarak isimlendirmişti.  Siyonistlere ait Kan televizyonu İsrail Genelkurmay Başkanı Kochavi'nin, protesto eylemlerinin İsrail ordusunu da karşılık vermeye yönelteceğini ve sert bir operasyon düzenlemelerinin söz konusu olabileceğini söylediğini haber vermişti. Habere göre Kochavi sükûnetin ve güvenliğin Gazze'deki sivillerin durumlarının daha da iyileşmesine vesile olacağı ancak protesto eylemlerinin de yeni operasyona kadar varması söz konusu bir karşılık verilmesine neden olabileceği iddiasında bulunmuştu. 

Siyonist rejim İsrail Genelkurmay Başkan Yardımcısı Herzl Halevi de geçtiğimiz hafta yaptığı bir açıklamada, Gazze'yle yeniden karşı karşıya gelmeye arzulu olmadıklarını dile getirmişti.  Genelkurmay Başkanı tehdit açıklaması yaparken yardımcısının savaşa arzulu olmadıklarını beyan ihtiyacı duyması işgalci katilin operasyon konusunda askerine pek de güvenemediğini, ordusunun hazırlıklı olduğu iddiasının da koca bir balondan ibaret olduğunu göstermesi açısından dikkat çekmişti. 

Gazze'de işgal rejiminin insanlık dışı abluka uygulamasının kırılması amacıyla 10 günden bu yana muhtelif gösteriler ve etkinlikler düzenleniyor. Yeniden başlatılan gece şaşırtması eylemleri ise üç gece önce yeniden başlatılarak arka arkaya her gece sürdürüldü. Filistin direnişi bu eylemlerin ablukanın kırılması konusunda Filistin halkının istekleri kabul edilinceye kadar sürdürülmesinin söz konusu olduğunu dile getirdi.

İsrail Post