GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-08-2021 20:58   Güncelleme : 30-08-2021 20:58

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tehlikeli Sinyaller İsrail Güzellemesi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bosna Hersek dönüşünde uçakta gazetecilere Siyonist İsrail ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Tehlikeli Sinyaller İsrail Güzellemesi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Bosna Hersek dönüşünde uçakta gazetecilere Siyonist İsrail ile ilgili açıklamalarda bulundu.

İsrailli bazı önderlerle arasının iyi olduğunu ima eden ve İsrail’e güzelleme yapan Erdoğan, yeni İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile görüştüğünü dile getirerek, "Yeter ki Bennett ile sıkıntı olmasın" diyerek yeni başbakanın sıkıntılı olduğunu ima etti. Bennett, Siyonist düşünce ve açıklamaları ile meşhur ve bugün iktidardaki koalisyon da Siyonist lider ve partilerin birleşmesinden oluşuyor.

ABD eski Başkanı Donald Trump'ın Filistinlileri hiçe sayan skandal Kudüs kararının ardından Siyonist  İsrail'le ilişkileri tamamen durduran Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan yönetimindeki  Ak Parti hükümeti, Joe Biden'in   ABD başkanlığına oturmasıyla yönünü yeniden Siyonist İsrail'e çevirdi.

7 Temmuz'da Siyonist İsrail'in başına geçen Isaac Herzog'la 40 dakikalık görüşme gerçekleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeniden Siyonist İsrail'le “normalleşme” sinyali verdi.

Bosna Hersek ve Karadağ ziyareti sonrasında uçakta gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Siyonist İsrail ile ilişkiler nasıl gidiyor?" diye bir soru sorulduğunda Erdoğan'ın eli kanlı Siyonist'e yaptığı güzelleme dikkat çekti.

Isaac Herzog'la görüşmesini hatırlatan Erdoğan, "Biz İsrail ile ilgili durumları zaten Sayın Cumhurbaşkanı'yla görüşerek gözden geçirmiş bulunuyoruz. Yeter ki başbakan (Naftali Bennett) ve diğer bakanlarda bir sıkıntı olmasın" dedi.

Erdoğan, Birleşmiş Milletler Genel Kurulunda Siyonist İsrail Cumhurbaşkanı Herzog ile yüz yüze görüşebileceğini de vurguladı.

İsrailpost