GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-08-2021 09:17   Güncelleme : 27-08-2021 09:17

İsrail ağzıyla konuşan müşavir paylaşımını sildi..

Türkiye’nin Tel Aviv Büyükelçiliği’nde kültür ve tanıtma müşavirliği görevinde bulunan Selim Öztürk’ün İsrail’i Ortadoğu’daki sorunun değil de çözümün bir parçası sayan paylaşımı gündem oldu.

İsrail ağzıyla konuşan müşavir paylaşımını sildi..

Millî Gazete, Türkçe, İbranice ve İngilizce olmak üzere üç dilde propaganda yapan Öztürk’ün paylaşımını okuyucularına duyururken haberimizin ardından Öztürk’ün söz konusu paylaşımı sildiği görüldü. Selim Öztürk’ün Türkiye- İsrail ilişkilerine dair yaptığı paylaşımı, gelen tepkiler nedeniyle sildiği düşünülüyor.

İşgalci İsrail rejimi ile “normalleşme” adımları kapsamında on bir yılın ardından Tel Aviv’e atanan Kültür ve Tanıtma Müşaviri Selim Öztürk, sosyal medya hesabı aracılığıyla skandal bir paylaşımda bulunarak, İsrail rejimi lehine propaganda yaptı. Millî Gazete, dün “Türk müşavirden İsrail ağzı” manşetiyle yayınlanarak Öztürk’ün rezil paylaşımını okuyucularına duyurdu. Gazetemizin haberi yankı uyandırırken Türkiye’nin Tel Aviv Büyükelçiliği’nde kültür ve tanıtma müşavirliği görevinde bulunan Selim Öztürk’ün konuya dair paylaşımını sildiği görüldü. Öztürk’ün skandal paylaşımını silmesi akıllara “Tepkilerden çekindi!” düşüncesini getirdi.

ÜÇ DİLDE PROPAGANDA YAPMIŞTI
İsrail rejimi ile “normalleşme” görüşmelerinde bulunan Türkiye’nin Tel Aviv Büyükelçiliği’ndeki kültür müşavirliği görevine getirilen Selim Öztürk, yapmış olduğu paylaşımda, İsrail’i Ortadoğu’daki sorunun değil de çözümün bir parçası saymıştı. Türkçe, İbranice ve İngilizce olmak üzere üç dilde propaganda yapan Öztürk, açıklamasında Türkiye’nin işgalci İsrail rejimi ile ittifak yapması gerektiğini savundu. Öztürk, skandal ifadelerinde, “Türkiye-İsrail-Suudi Arabistan ittifakı Ortadoğu için çözümdür! ÇIKIŞ YOLUDUR!.. Bu kadar” ifadelerini kullanmıştı. Öte yandan Öztürk, mevcut görevine atanmasına dair de “Uzun ve zor bir süreçten sonra Tel Aviv büyükelçiliğimizde kültür müşaviri olarak görevime başlamış bulunmaktayım. On bir yıl aradan sonra atanan ilk müşavir olmak benim için onur. Umarım iki ülke arası ilişkilerin iyileşmesine katkıda bulunabilirim.” demişti.

Milli Gazete