FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 23-08-2021 08:15   Güncelleme : 23-08-2021 08:15

Hamas lideri, Siyonist rejimle ilişkilerin normalleşmesine ve güvenlik ittifaklarına "hayır" diyoruz...

Hamas'ın Siyasi Büro Başkanı İsmail Haniye, Pazar günü Filistin Ulema Derneği tarafından düzenlenen uluslararası bir konferansta yaptığı konuşmada, "Kudüs Kılıcı Savaşı, Siyonist düşmana karşı girişilen savaş tarihinde önemli bir dönüm noktasıdır. Bu savaş, Siyonist düşmanla savaşın Kudüs merkezli olduğunu kanıtladı." dedi.

Hamas lideri, Siyonist rejimle ilişkilerin normalleşmesine ve güvenlik ittifaklarına

Hamas lideri, müzakere, pazarlık ve Siyonist rejimi tanıma seçeneklerini de reddederek, "Direniş stratejik seçimimizdir." diye belirtti.

Haniye, "Kudüs ve direniş, birliğe giden yoldur ve tüm Filistin milletinin Kudüs'ü ve direnişi nasıl çevrelediğini gördük. Filistin meselesi ümmet meselesidir, millet (Filistin) meselesi değildir." açıklamasında bulundu.

İsmail Haniye, "Filistin meselesinde Arap ve İslam vicdanına darbe vurmayı ve direnişi şeytanlaştırmaya (karalamaya) yönelik tüm girişimler ve bu doğrultuda harcanan milyarlarca dolar Kudüs Kılıcı savaşı karşısında başarısız oldu." dedi.

Haniye, Mescid-i Aksa'nın Siyonistler tarafından yakılmasının 52. yıl dönümü vesilesiyle de açıklamalarda bulunarak, "Bu yangın, Kudüs ve Filistin'deki birçok yangının başlangıcı oldu." dedi.

Hamas lideri, Siyonist rejimle ilişkilerin normalleşmesine ve güvenlik ittifaklarına "hayır" demeye devam ettiklerini ifade ederek, "Bunlar milletlerin tercihi değil." diye de belirtti.

7Sabah