GÜNCEL
Giriş Tarihi : 12-08-2021 07:59   Güncelleme : 12-08-2021 07:59

Hasan Çınar vefatının 4'üncü yılında mezarı başında dualarla anıldı...

Hasan Çınar vefatının 4'üncü yılında mezarı başında dualarla anıldı...

Şehit ve Tutuklu aileleri Platformu tarafından Zeytinburnu Kozlu Mezarlığı'nda merhumun kabri başında düzenlenen programa, HÜDA PAR Genel Başkanı Yardımcısı Mahmut Şahin, İstanbul İl Başkanı İsa Güvendik, İl Başkan Yardımcılarından Tahir Kızmaz ve Ammar Çınar (Hassan Çınar'ın oğlu) Zeytinburnu ilçe teşkilatından bir heyet, Şehit ve Tutuklu Aileleri Platformu Başkanı Recai Yurdan, platform üyelerinden Nureddin Şirin, emekli imam Cemal Çınar ve merhumun kardeşleri katıldı.

Cemal Çınar hocanın Kur'an-ı Kerim tilaveti ve duasıyla başlayan programda konuşan Şehit ve Tutuklu Aileleri Platformu Başkanı Recai Yurdan, merhum ile abi kardeş gibi olduklarını, Hasan Çınar'ın adam gibi yaşayıp adam gibi vefat edenlerden olduğunu söyledi.

"Merhum ile birlikte Yasin Börü adına Diyarbakır'da kurban eti dağıttık"

Merhum Çınar ile birlikte platformu kurduklarını ve şehit Yasin Börü adına Diyarbakır'da birlikte kurban eti dağıttıklarını belirten Yurdan, Ankara'da devam eden Yasin Börü davalarına da katıldıklarını, farklı programlarda birlikte çokça anılarının olduğunu kaydetti.

"Babam söylemleri ve eylemleri uyum içerisinde olan müstesna bir insandı"

Vefatının 4'üncü yıldönümü münasebetiyle babası Hasan Çınar'ı kabri başında rahmetle anmak için gelen herkese teşekkür ederek konuşmasına başlayan Ammar Çınar, "Babam müstesna bir şahsiyetti. Söylemleriyle eylemleri tam bir uyum içerisindeydi. Bizler için örneklik teşkil ediyordu. Bu noktada vefatıyla birlikte kendisinin öncelikle iyi bir Müslüman ve iyi bir insan olduğuna şahitlik ettim. Özelde Müslümanları, genelde ise tüm insanlığın sorunlarıyla ilgiliydi. Bunun için cenazesinde bile normal şartlarda hiçbir şekilde bir araya gelmeyecek insanlar toplanmıştı. Ne mı-utlu ona ki güzel bir yaşantı sürüp ardından güzel hatıralar bıraktı. Allah bize de onun gibi güzel dostluklar edinip güzel yaşamayı nasip etsin." dedi.

Vefatının ardından konuşanların merhum için kimseyi incitmeyen bir şahsiyet olduğunu söylediklerini belirten HÜDA PAR İstanbul İl Başkanı İsa Güvendik, Hasan çınar gibi örnek şahsiyetlerin sayısının artması için Allah'tan niyazda bulundu.

Şehit ve Tutuklu Aileleri Platformu üyesi ve Kudüs TV Genel Yayın Yönetmeni Nureddin Şirin de şöyle konuştu:

"Şahit, sözleriyle, yaşantısıyla, amelleriyle örnek olmaktı. Hasan ağabey bir şahitti ve biz de buna şahidiz. Allah ruhunu şâd etsin, makamını ali eylesin ve bu şahitliklerin İslam toplumunda yaygınlaşmasını bizlere nasip etsin. Ümmeti insanlığa şahit olarak yeniden ayağa kalkmayı nasip etsin." 

İLKHA