DÜNYA
Giriş Tarihi : 11-08-2021 06:55   Güncelleme : 11-08-2021 06:55

Siyonist İsrail'i füzelerle vuran Hizbullah'tan işgalci İsrail'e: İç krizlerle meşgul olduğumuzu düşünmeyin

Lübnan Hizbullah Hareketi, geçtiğimiz Cuma günü Siyonist İsrail rejiminin Lübnan'a saldırısına füzelerle karşılık vermişti.

Siyonist İsrail'i füzelerle vuran Hizbullah'tan işgalci İsrail'e: İç krizlerle meşgul olduğumuzu düşünmeyin

İslami Analiz'de yer alan habere göre: Hizbullah Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrallah, 2006 İsrailLübnan Savaşı'nın bitişinin yıl dönümü münasebetiyle yaptığı televizyon konuşmasında, Cuma günü Hizbullah'ın Siyonist İsrail'e yönelik düzenlediği füze saldırısına değindi.

Hizbullah'la bir savaşa girmenin yansımalarından korktuğu için İsrail'in 15 yıldan beri Lübnan'a hava saldırısı düzenlemediğini belirten Nasrallah, "Temmuz 2006 Savaşı düşman İsrail'le caydırıcı bir denge oluşturdu" dedi.

İsrail'in birkaç gün önce Lübnan'ın güneyine düzenlediği hava saldırısını "çok tehlikeli bir gelişme" olarak nitelendiren Nasrallah, Hizbullah'ın dün İsrail'e yaptığı füze saldırısının 15 yıl aradan sonra İsrail ordusunun Lübnan'a yönelik hava saldırılarına karşılık olarak düzenlendiğini söyledi.

"İsrail hava saldırılarına karşı gecikseydik bir değeri kalmazdı" diyen Nasrallah, şunları belirtti:

"Şeba Çiftliklerini tercih ettik çünkü oralar sivillerin olmadığı askeri bölgelerdir. Saldırıyı gündüz yapmayı tercih ettik. İsrail hava saldırılarına verdiğimiz karşılığın sorumluluğunu resmi olarak üstlendik. Bizim açık alanları bombaladılar, bizler de açık alanları hedef aldık. Dünkü eylemin hedefi, ülkemizi korumak için çatışma kurallarını belirlemekti."

Nasrallah, İsrail'in saldırılarına ülkeyi korumak için en uygun karşılığı vereceklerine işaret etti.

İsraillilerin, Lübnan'da Hizbullah'a yönelik iç bölünmelere bel bağlamamaları gerektiğini savunan Nasrallah, İsrail'e hitaben şunları söyledi:

"Lübnan'ın içinde durumlar ne olursa olsun bizim birinci önceliğimiz ülkemizi ve halkımızı korumaktır. Bombalarsanız bizler de bombalarız. Hizbullah'ın iç krizlerle meşgul olduğunu düşünmeyin."