GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-08-2021 21:53   Güncelleme : 06-08-2021 21:53

Yeni bakandan ilk açıklamalar: Artık okulları kapalı tutmak gibi bir lüksümüz yok..

Eylül'de okulları açmak için ne gerekiyorsa yapacaklarını vurgulayan yeni Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Artık kapalı tutmak gibi bir lüksümüz yok" ifadesini kullandı.

Yeni bakandan ilk açıklamalar: Artık okulları kapalı tutmak gibi bir lüksümüz yok..

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, görevini Ziya Selçuk'tan devraldı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut  Özer de kendisini bu göreve layık gören Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür ederek, büyük bir sorumluluk üstlendiğini ve çok zor bir görevi devraldığının farkında olduğunu söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nda devir teslim töreni gerçekleştirildi. Görevi devralan Özer, ilk açıklamasında , 'Büyük bir sorumluluk üstlendiğimin farkındayım, Eylül'de okulları açmak için ne gerekiyorsa yapacağız, artık kapalı tutmak gibi bir lüksümüz yok'' 

"Geçen 1,5 yılda pandemi dolayısıyla yaşanan kaybın telafisi için Sayın Bakan'ımızın da çok önemli çalışmaları oldu. Bu çalışmalar güncellenerek aynen devam edecek. İlk önceliğim gerekli tüm tedbirleri alarak, okulları tıpkı pandemi öncesinde olduğu gibi yüz yüze eğitime hazır hale getirmektir. Türkiye'nin geleceği için yüz yüze eğitime bir an önce geçmek oldukça kritik bir hal almıştır. Okulların açılması için vakaların belirsiz bir gelecekte tamamen sıfırlanmasını bekleyemeyiz. Pandemi dolayısıyla çocuklarımızın bedensel ve zihinsel olarak daha fazla olumsuz etkilenmelerine de müsaade edemeyiz. Artık okulları kapalı tutma gibi bir lüksümüz yoktur." dedi.