GÜNCEL
Giriş Tarihi : 26-07-2021 16:19   Güncelleme : 26-07-2021 16:19

Okullar ne zaman açılacak? Bakan Ziya Selçuk açıkladı, aşının önemine dikkat çekti...

Okullar ne zaman açılacak? konusu gündemdeki yerini koruyor! Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’tan ‘6 Eylül 2021’tarihinde açılması öngörülmesine ilişkin önemli bir açıklama geldi.

Okullar ne zaman açılacak? Bakan Ziya Selçuk açıkladı, aşının önemine dikkat çekti...

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan binlerce öğrenci, öğretmen ve veliyi yakından ilgilendiren bir açıklamada bulundu.

Selçuk, "Telafide Ben de Varım" etkinlikleri kapsamında Tarsus ilçesindeki Doğu Akdeniz Ormancılık Araştırma Enstitüsünde eğitim gören öğrencilerle kahvaltıda bir araya geldi.

Bakan Selçuk, okulların açılış tarihi ile ilgili açıklamasında yapılan çalışmalara da değinirken hazırlıkların sürdüğüne dikkat çekti, denetimlerin devam edeceğinin altını çizdi. 

OKULLAR NE ZAMAN AÇILACAK? BAKAN SELÇUK’TAN SON DAKİKA AÇIKLAMASI
Okulların açılması hazırlıklarına değinen Bakan Selçuk, "Eylül başından itibaren de hepimiz okullarımızda olmak için hazırlıklarımızı yapıyoruz. Hazırlıklarımızın temel noktası temizlik ve hijyenle ilgili. Türk Standartları Enstitüsü ile hazırlamış olduğumuz kontrol kılavuzunun yenilenmiş haliyle beraber her türlü tedbirin alınması noktasında iş ve işlemlerimiz sürüyor." diye konuştu.

Bakan Ziya Selçuk konuyla ilgili olarak, “Aşı olarak hem kendimizi korumak hem de okulların açılması noktasında yol açmak söz konusu. Tüm toplumumuzun desteğini bekliyorum. Sağduyulu olmalarını bekliyorum. Toplumumuzun her bir ferdinin, çocuklarımızın geleceği ve eğitimi için aşı olması ve okulların rahat açılabilmesi için gereken desteği vermesi çok çok önemli. Bizim şu andaki bakış açımız tamamen okulların 6 Eylül’de açılmasıyla ilgili. Bununla ilgili Milli Eğitim Bakanlığı olarak her türlü görevi, vazifeyi yerine getiriyoruz. Hiç kimsenin şüphesi olmasın. Toplumumuzdan ve her bir ferdimizden beklentimiz buna destek olma yönündedir. Şu an, acaba, vesaire, bu konularla ilgili değerlendirme yapmıyoruz. Sadece odak noktamız okulların açılması" diye konuştu.

Selçuk, Okulum Temiz Belgesi çalışmalarına ilişkin bilgi vererek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bildiğiniz gibi okullarımızın tamamının Temiz Belgesi aldığını paylaşmıştık. Şimdi yeniden bu Temiz Belgesi gündeme geliyor. Bu doğrultuda da her bir okulumuzda denetçilerimiz incelemeler yapıyorlar. Daha önce de paylaşmıştım, Türkiye'de 3 bin 300 civarında denetçimiz var. Şimdi bu arkadaşlarımıza 1200 yeni denetçi arkadaşımız daha ekleniyor. Onlarla beraber Okulum Temiz Belgesi'ni ağustos ayının sonundan itibaren de tamamlamış olacağız ve böylece okullarımızın bir ihtiyacı varsa bunları da okul açılmadan önce halletmiş olacağız. Bu çerçevede elbette bu görev, yani okulların açılması il ve ilçe yöneticilerimiz, okul müdürlerimiz, öğretmenlerimiz tarafından her türlü hazırlıklar sürdürülüyor. Bu aynı zamanda bir toplumsal ödevdir. Aşı olarak hem kendimizi korumak hem de okulların açılması noktasında yol açmak söz konusu. Bütün toplumumuzun desteğini bekliyorum, sağduyulu davranmalarını bekliyorum."

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk "Buna göre yeni bir karar alınmaması durumunda okulların 6 Eylül’de açılacağı söylenebilir." dedi.

Milli Gazete