DÜNYA
Giriş Tarihi : 14-07-2021 20:59   Güncelleme : 14-07-2021 20:59

ABD 2 milyon Afganı katletti! Çekilme kararı Bush'un kalbini kırmış..

11 Eylül tiyatrosunun ardından ABD'nin Afganistan'daki 2 milyondan fazla insanın katledilmesinin bir numaralı sorumlusu George Bush, ABD'nin çekilmesine üzülmüş!

ABD 2 milyon Afganı katletti! Çekilme kararı Bush'un kalbini kırmış..

Düzmece 11 Eylül saldırılarının ardından Afganistan'ı işgal eden eski ABD Başkanı George W. Bush'tan skandal bir açıklama geldi. El Kaide lideri Usame Bin Ladin'i yakalama ve Taliban'ı bitirme bahanesiyle Afganistan'a giren ABD, Joe Biden döneminde geri çekilme kararı aldı.

ABD 2 milyon insanı katletti

20 yıl boyunca Afganistan'da taş üstünde taş bırakmayan, 2 milyondan fazla insanı katleden ABD, Afganistan topraklarını dev kitle imha silahlarıyla deney alanına çevirdi. Afganistan'a verdiği zararın ardından Biden'in geri çekilme kararına, katliamın bir numaralı sorumlusu Bush, Afgan kadın ve kızları bahane ederek karşı çıktı.

Bush’tan skandal Afganistan açıklaması

"Afgan kadın ve kızları zarar görecek. Bu bir hatadır" sözleriyle Bush, ABD'nin çekilmesiyle sivillerin Taliban tarafından katledilmeye terk edileceğini savunarak ABD'nin Afganistan'a verdiği zararı görmezden geldi.

Bush, "Afgan kadın ve kızları anlatılmaz bir zarar görecek. Bu bir hatadır. Bu son derecede acımasız insanlar tarafından katledilmek üzere geride bırakılacaklar ve bu benim kalbimi kırıyor" şeklinde ifadeler kullandı.

Hürsedahaber