GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-07-2021 14:30   Güncelleme : 10-07-2021 14:30

Savunma Sanayii Başkanı Demir: Yerli Hava Savunma Sistemi HİSAR O+ Seri Üretime Geçiyor..

Savunma Sanayii Başkanı Demir: Yerli Hava Savunma Sistemi HİSAR O+ Seri Üretime Geçiyor..

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, harp başlıklı atışında yüksek hızlı hedefi uzak menzil ve yüksek irtifada imha eden HİSAR O+ Orta İrtifa Hava Savunma Sistemi'nin seri üretimine geçileceğini duyurdu. HİSAR A+ ise tüm unsurları ile Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim edildi.

Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, HİSAR A+ Hava Savunma Füze Sistemi'nin tüm unsurları ile Türk Silahlı Kuvvetleri'ne teslim edildiğini duyurdu.

Harp başlıklı atışında yüksek hızlı hedefi uzak menzil ve yüksek irtifada imha eden HİSAR O+'nın ise seri üretime geçme aşamasına geldiğini açıkladı.

​Her türlü hava koşulunda çalışma yeteneğine sahip HİSAR; savaş uçakları, helikopter, havadan karaya füzeler, seyir füzeleri ve silahlı/silahsız insansız hava araçlarına karşı etkili oluyor.

Yerli ve milli üretim Hava Savunma Füze Sistemi HİSAR'ın, ülke hava savunmasında ciddi bir güç çarpanı olacağı belirtiliyor. 

MSB: Hedef tam isabetle vuruldu

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), sosyal medya hesabından, Orta İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi'nin (HİSAR-O) Aksaray Atış Alanı’nda icra edilen test atışında hedefi tam isabetle vurduğunu açıkladı.

Sputnik