GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-07-2021 08:53   Güncelleme : 10-07-2021 08:53

AGD Genel Başkanı Salih Turhan: Düşünen, sorgulayan nesiller yetiştireceğiz...

AGD Genel Başkanı Salih Turhan: Düşünen, sorgulayan nesiller yetiştireceğiz...

AGD olarak gençlerle verimli bir yaz geçirmeyi planladıklarını belirten Turhan, “Selama ve tebessüme önem veren, şefkatli ve merhametli olan, öğrenmeyi talep eden, okuyan, araştıran, düşünen, sorgulayan, haramdan ve yalandan sakınan nesiller yetiştirmek bu ülkeye yapılacak en büyük hizmettir” dedi.

AGD Genel Başkanı Salih Turhan, derneğinin Antalya Yaz Şöleni Etkinliği’ne katıldı. AGD olarak gençlerle verimli bir yaz geçirmeyi planladıklarını belirten Turhan, “Selama ve tebessüme önem veren, şefkatli ve merhametli olan, öğrenmeyi talep eden, okuyan, araştıran, düşünen, sorgulayan, haramdan ve yalandan sakınan nesiller yetiştirmek bu ülkeye yapılacak en büyük hizmettir” dedi.

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Antalya Şubesi tarafından organize edilen “Yaz Şöleni Etkinliği” heyecan ve coşkuyla gerçekleştirildi. Gençlerin, velilerin ve teşkilat mensuplarının yoğun katılım gösterdiği etkinliğe AGD Genel Başkanı Salih Turhan katılarak, katılımcılara hitap etti.

“SORGULAYAN GENÇLER YETİŞTİRECEĞİZ”
Gençlere tavsiyelerde bulunan Turhan, “Gençlerimizin fizik, kimya, biyoloji ve matematik öğrenmesi elbette önemlidir ama daha önemlisi hak ve adalete riayet etmeyi öğrenmeleridir. Selama ve tebessüme önem veren, şefkatli ve merhametli olan, hediye vermeyi ve ikramı seven, doğru kimselerle arkadaşlık eden, öğrenmeyi talep eden, okuyan, araştıran, düşünen, sorgulayan, haramdan ve yalandan sakınan nesiller yetiştirmek bu ülkeye yapılacak en büyük hizmettir” diye konuştu.

“YAZ BİZİMLE BİR BAŞKA”
Turhan, AGD olarak gençlerle verimli bir yaz geçirmeyi planladıklarını belirterek, şunları kaydetti: “Burada verimli geçeceğine inandığımız bir yaz döneminin startını veriyoruz. ‘Yaz Bizimle Bir Başka’ sloganıyla Antalya’mızda ve tüm illerimizde yapacağımız yaz etkinlikleriyle gençliğimiz Yeni Bir Dünya’nın kurulması inancını kuşanacaklar.”

Milli Gazete