GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-07-2021 11:00   Güncelleme : 15-07-2021 21:20

Özgür Demirtaş'tan Hilal Kaplan'a: Dünün FETÖ'cüsü gelmiş insanları Amerikancılık ile suçluyor...

Özgür Demirtaş ile Hilal Kaplan Akbank üzerinden birbirine girdi. Demirtaş, Kaplan'a "Dünün FETÖcüsü gelmiş insanları Amerikancılık ile suçluyor." diyerek sert tepki gösterdi.

Özgür Demirtaş'tan Hilal Kaplan'a: Dünün FETÖ'cüsü gelmiş insanları Amerikancılık ile suçluyor...

Özgür Demirtaş, sosyal medya hesabından yaptığı ekonomi yorumları ile dikkat çekerken bu defa Akbank'ta yaşanan kriz nedeniyle kendisine tepki gösterdi. Ayrıca Demirtaş, sosyal medyada zaman zaman karşı karşıya geldiği Hilal Kaplan ile Akbank üzerinden sert bir tartışmaya girdi. Demirtaş, Kaplan'a "Dünün FETÖcüsü gelmiş insanları Amerikancılık ile suçluyor." diyerek sert tepki gösterdi.

Hilal Kaplan, Akbank'ta yaşanan sistemsel kriz nedeniyle bankanın Yönetim Kurulu Üyesi olan Özgür Demirtaş'ı "Milyonlarca insan yönetiminde olduğun Akbank tarafından mağdur edilmişken, utanmadan mağdur rolü yapma... Trol görmek istiyorsan beni hedef gösterdiğin takipçilerine bak. Trollerim olsaydı, saatlerdir TTde olmazdım; varsa bir trolbaşı alası sensin ekonomist görünümlü şovmen." sözleriyle hedef aldı.

Özgür Demirtaş, kendisi hakkında suçlamalarla dolu bu tweete "Sen bir de utanmadan profiline koyduğun Donald Trump'ın siz gazeteci misiniz Trol müsünüz diye sorduğu kişi değil misin?" şeklinde cevap oldu.

"DÜNÜN FETÖ'CÜSÜ GELMİŞ İNSANLARI AMERİKANCILIK İLE SUÇLUYOR"
Hilal Kaplan, Özgür Demirtaş'a "Trump “Devlet gazetecisi misin” demişti; senin gibi Amerikan uşağı olsam öyle demezdi.. Beyaz Saray’da Amerikan Başkanına sorduğum sorudan ancak gurur duyarım. Sen CVleri göndermeye devam et; belki görürler" diye cevap verince Demirtaş sert tepki gösterdi.

Özgür Demirtaş, Hilal Kaplan'a "Dünün FETÖcüsü gelmiş insanları Amerikancılık ile suçluyor... Halk bunları yemiyor artık benden söylemesi..." şeklinde cevap verdi.

Milli Gazete