FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 01-07-2021 12:22   Güncelleme : 01-07-2021 12:22

İsrail hapishanelerindeki Filistinli kızların hikayeleri..

Siyonist rejim Filistin topraklarını işgal ile yetinmiyor, katliam-sürgün ve işkence ile de Filistin halkına zulmetmeye devam ediyor.

İsrail hapishanelerindeki Filistinli kızların hikayeleri..

Haber Ajansı, uzun bir koridorda, işgalci rejim İsrail istihbarat teşkilatı memuru, gardiyanların eli kelepçeli Mays Abu Ghosh'u askeri bir sorgulama hücresine götürdüğü sırada alaycı bir şekilde bakarak yaptıkları işi alkışladıklarını belirtiyor.

Mays’ın Ajansa açıkladığına göre: "Onlar benle alay ediyor, beni ölümlü bir sorgulamaya yolluyorlar.”

Adet döngüsünün ortasında, Mays sandalyeye elleri ve ayak bilekleri ile bağlandı ve vücudu hiç rahat değildi, bu durum ona uyumayı imkansız hale getirdi.

Mays, "yürüyemedim, yürümem bile imkansızdı gardiyanlar beni hücrede tutuyorlardı" diye ekledi.

May'in elleri demir kelepçeler nedeniyle sürekli kanıyordu. Başka bir askeri sorgulama oturumuna tabi tutulmayı reddetti, bu yüzden istihbarat subayı Mays'i yakaladı ve onu duvara çarptı.

Mays şöyle devam etti: "bana dünyadaki herhangi bir kadın için bu hassas dönemde ihtiyacım olan herhangi bir tampon veya iç çamaşırı dahi vermediler.”

33 gün işkence

Kalandiya mülteci kampında yaşayan 24 yaşındaki Gosh, Ağustos ayında tutuklanan Birzeit Üniversitesi'nde Gazetecilik ve Medya öğrencisi. 

29 Aralık 2019 ve daha sonra al-Maskobya Sorgulama Merkezinde 33 gün boyunca hücre hapsinde korkunç işkenceye maruz kaldı.

Kötü şöhretli tesiste hapsedilmesi sırasında 12 kilo zayıfladı.

Mays,"memurlar beni sürekli delirdiğimi ve kendimi öldürmeye çalıştığımı ikna etmeye çalışıyorlardı, bu yüzden sosyal hizmet uzmanlarını getirdiler, ama aslında bunlar yine farklı bir istihbarat memurlarıydı" dedi.

Bu memurlar Mays ile hücredeyken, onlara maruz kaldığı istismarın bir sonucu olarak yaşadığı yaraları ve çürükleri gösterdi ve onlara sordu: "kim başka bir kişiyi öldürmek ister? Ben bir öğrenciyim ve siz beni burada zorla alıkoyuyorsunuz."

Mays sık sık başındaki ve kaslarındaki ağrıları hafifletmek için ağrı kesici ilaç istedi, ancak genellikle reddedildi.

Sorgulama sırasında, memurlar kasıtlı olarak Mays'ı askeri sorgulamada fiziksel işkenceye maruz kalan tutukluların çığlıklarını dinlemeye zorladılar ve aynı zamanda onun da başına neler geleceğini ve hatta daha da korkunç olacağı tehdidinde bulundular.

"Benim burada öleceğim veya da felç olacağım konusunda tehdit ettiler ve daha kötüsü bana tecavüz etme tehdidinde bulundular" dedi.

Middle East Monitor/ Hürsedahaber