FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 24-06-2021 09:10   Güncelleme : 24-06-2021 09:31

Semer Hamad: Erkek ve kadınlarıyla Beyta, toprağı savunmada bir simge haline geldi...

Semer Hamad: Erkek ve kadınlarıyla Beyta, toprağı savunmada bir simge haline geldi...

Hamas’ın “Buluşma Yerimiz Kudüs” başlıklı seçim listesinden aday gösterilen Semer Hamad, Beyta beldesinin erkekleriyle kadınlarıyla toprağı savunmada bir simge haline geldiğini ve yankısının her yere ulaştığını belirtti.

Beyta kadınlarının Cebel Sabih bölgesindeki genç erkeklerin direncini güçlendirmedeki aktif rollerine değinen Hamad, “Beyta’nın kadınlarına selam olsun. Beyta kazanacak ve kutlu hareketi Batı Şeria'nın her yerine yayılacak." dedi.

Hamad yaptığı basın açıklamasında, “Beyta, topraklarımızda sessizliğin cazibesine kapılan ve kanser gibi yayılan yerleşimcileri korkutan patlayıcı bir sıcak noktaya dönüştü.” ifadelerini kullandı.

Beyta beldesi kadınları, Cebel Sabih bölgesindeki gençlere yemekler hazırlayıp para dağıtarak, evlatlarını bölgeye göndererek direnişe destek verdi.

Cebel Sabih bölgesinde, işgalcilerin yeni yerleşim planlarına karşı direnen bölge halkı ile siyonist işgalciler arasında son birkaç haftadır çatışmalar yaşanıyor. Şu ana dek yaşanan çatışmalarda 4 Filistinli şehit olurken yüzlerce kişi de yaralandı.

 ilistin Enformasyon Merkezi