DÜNYA
Giriş Tarihi : 20-06-2021 08:35   Güncelleme : 20-06-2021 08:35

Coca Cola'nın piyasa değeri 4 milyar dolar kaybetti. UEFA’dan Ronaldo çıkışı...

Euro 2020, Coca Cola ve alkollü içecekler için anlamlı bir protesto sahasına dönüştü. Ronaldo'nun Coca Cola protestosunun ardından Coca Cola'nın piyasa değeri 4 milyar dolar kaybetti. UEFA bu durumdan rahatsız olarak konuya el attı.

Coca Cola'nın piyasa değeri 4 milyar dolar kaybetti. UEFA’dan Ronaldo çıkışı...

İslami Analiz'de yer alan habere göre: Sponsorlukların, futbolun gelişiminin ayrılmaz bir parçası olduğunu ifade eden UEFA EURO 2020 turnuva direktörü, katılımcı federasyonların imzaladıkları bazı yönetmelikler olduğunu, bu nedenle Ronaldo, Pogba gibi sponsorluk ilişkilerine zarar verebilecek eylemlerde bulunan oyuncuların disiplin cezaları alabileceğini söyledi.

"Katılımcı federasyonlar tarafından imzalanmış yönetmeliklerimiz var" diyen Kallen, UEFA'nın doğrudan oyunculara ceza kesmek gibi bir uygulaması olmadığını, cezaların yerel federasyonlar aracılığı ile ve yerel federasyonların takdiri ile verilebileceğini belirtti.

Geçtiğimiz pazartesi günü, Portekiz milli takımının kaptanı Ronaldo iki şişe Coca Cola’yı alıp bir kenara koyarak yerine su şişesi koymuştu. Ertesi gün de Müslüman bir Fransız futbolcu olan Pogba, bir şişe Heineken birasını usulca bir kenara itekledi. İtalyan Manuel Locatelli de bu furyaya katılarak Coca-Cola'yı suyla değiştirdi.