DÜNYA
Giriş Tarihi : 05-06-2021 10:29   Güncelleme : 10-06-2021 09:05

Nasır Ebu Şerif: İslam Devrimi, direniş eksenini oluşturmasaydı, bugün ABD ve İsrail İslam dünyasında tüm hedeflerine ulaşırdı.

İslam Devrimi sadece İran halkı için değil, aynı zamanda İslam ve insan toplumu için de bir devrimdir, bu nedenle devrim bölgede ve dünyada, özellikle Filistin'de büyük bir değişimlerin yaşanmasını beraberinde getirdi.

Nasır Ebu Şerif:  İslam Devrimi, direniş eksenini oluşturmasaydı, bugün ABD ve İsrail İslam dünyasında  tüm hedeflerine ulaşırdı.

İslami Cihad Hareketi’nin Temsilcisi Nasır Ebu Şerif, ‘Uluslararası İmam Humeyni ve Çağdaş Dünya Konferansı'nda bir konuşma yaptı.

İslami Cihad Hareketi Temsilcisi Nasır Ebu Şerif,  "Devrimden önce İslam dünyası çağdaş bir cehalet içinde yaşadı ama rahmetli İmam, İran'da inkılabı zafere kavuşturarak İslam dünyasını da cahiliyetten kurtardı. İmam Humeyni,  20. yüzyılın başında İslam'ı yeniden canlandırdı, ilk başarısı İran halkının özgürlüğü oldu ve bu da İran'da köklü değişikliklere yol açtı.'' dedi.

Ebu Şerif, İmam Humeyni'nin (ra) İslam devleti kurma fikrinin liyakat ve tercihe dayalı olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti: ''Dini, sosyal, ekonomik ve politik yol, dünya liderliğine götürür. İslam Devrimi sadece İran halkı için değil, aynı zamanda İslam ve insan toplumu için de bir devrimdir, bu nedenle devrim bölgede ve dünyada, özellikle Filistin'de büyük bir değişimlerin yaşanmasını beraberinde getirdi. İslam Devrimi, direniş eksenini oluşturmasaydı, bugün ABD ve İsrail İslam dünyasında galip gelir ve tüm hedeflerine ulaşırdı.'' ifadesini kullandı.

Rasthaber