FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 05-06-2021 10:25   Güncelleme : 05-06-2021 10:25

Hamas: İsrail'de gelmiş ve gelecek hükümetlerinin amacı çocuklarımızı öldürmektir...

Filistinlileri öldürmekten gurur duyan ve bu zalimliğini tekrar yapacağını söyleyen Naftali Bennett, Siyonist İsrail’in başbakanı olma yolunda hızla ilerliyor.

Hamas: İsrail'de gelmiş ve gelecek hükümetlerinin  amacı çocuklarımızı öldürmektir...

Katil Bennett’in göreve gelmesi ile alakalı Milli Gazete'ye açıklamalarda bulunan Filistin eski Sağlık Bakanı, HAMAS uluslararası büro üyesi Dr. Basem Naim, “Gelmiş ve gelecek olan tüm İsrail hükümetlerinin tek bir hedefi vardır; insanlarımıza saldırmak, çocuklarımızı öldürmek ve katliam yapmak” dedi.

Terör devleti İsrail’de 12 yıllık başbakan Binyamin Netenyahu’nun yerine kendisi kadar zalim Naftali Bennett’in gelmesi bekleniyor. Netenyahu muhalifi partilerin koalisyon kurmakta anlaşmasının ardından Bennett’in başbakan olması için “güvenoyu” alması yeterli olacak. Filistin eski Sağlık Bakanı, HAMAS uluslararası büro üyesi Dr. Basem Naim, Naftali Bennett’in terör devleti İsrail’in başbakanı olması durumuna dair gazetemize açıklamalarda bulundu.

“KİM GELİRSE GELSİN, İŞGAL POLİTİKASI ASLA DEĞİŞMİYOR”
Dr. Basem Naim, “İsrail’de açıkçası ne olduğu bizi pek alakadar etmiyor. 70 yıla yakın bir süredir konu ne zaman Filistinlilerin hakları, hukukları ve topraklarını savunmaları olsa, İsrail hükümetinde kimin olduğuna bakmaksızın -sağcı ve solcu-, bizim için sonuç her zaman aynı olmuştur; işgal, zulüm ve ihlal... Konu işgalcilerin yerleşim meselesi olunca, tüm İsrail hükümetlerinde hep aynı politikaya maruz kalıyoruz. Hükümetten hükümete yerleşimci takviye etme hızı değişse de işgal politikası asla değişmiyor” ifadelerini kullandı.

“BENNETT, VAHŞİLİĞİNİ TEKRAR YAPMAYA HAZIR OLDUĞUNU SÖYLÜYOR”

Naim, “Hükümete kim gelirse gelsin, konu Filistin’in egemenliği, Filistinlilerin hak ve hukukları olunca karşılaştığımız sonuç hiç değişmiyor ama bu kez gerçekten ırkçı bir başbakanla karşı karşıyayız. Naftali Bennett, Knesset’te birçok kez halka açık bir şekilde yaptığı açıklamada, kendi eliyle Filistinlileri öldürmekten gurur duyduğunu ve bunda bir problem olmadığı söyledi. Bu vahşiliği tekrar ve tekrar yapmaya hazır olduğunu da söylemekten kaçınmıyor. Gelmiş ve gelecek olan tüm İsrail hükümetlerinin tek bir hedefi vardır; İnsanlarımıza saldırmak, çocuklarımızı öldürmek ve katliam yapmak” dedi.

Milli Gazete/ Furkan erten