GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-06-2021 07:40   Güncelleme : 01-06-2021 08:54

İlkokul ve ana sınıflarında yüz yüze eğitim 1 Haziran'da başlıyor..

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ilkokullarda 1 Haziran Salı gününden ortaokul ve liselerde ise 7 Haziran'dan itibaren yüz yüze eğitime başlanacağını söyledi.

İlkokul ve ana sınıflarında yüz yüze eğitim 1 Haziran'da başlıyor..

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarda kademeli olarak yüz yüze eğitime geçileceğini belirtti. Öte yandan MEB, karnelerin 18 Haziran'da verileceğini açıkladı.

Selçuk, ilkokullarda 1 Haziran Salı gününden ortaokul ve liselerde ise 7 Haziran'dan itibaren yüz yüze eğitime başlanacağını söyledi.

Bakan Selçuk Twitter'dan yaptığı açıklamada "Kavuşuyoruz! Yarın itibariyle ilkokul öğrencilerimiz, 7 Haziran Pazartesi'den itibaren ise ortaokul ve lise öğrencilerimiz için haftada iki gün yüz yüze eğitime başlıyoruz" diyerek şu ifadeleri kullandı:

"Ülkemiz genelinde Kovid-19 salgın tedbirleri çerçevesindeki kademeli normalleşme kapsamında, 1 Haziran Salı gününden itibaren tüm ilokullarda ve okul bünyesindeki ana sınıflarında haftada 2 gün yüz yüze eğitime başlanacaktır. Diğer okul öncesi eğitim kurumları mevcut durumda olduğu gibi tam zamanlı olarak yüz yüze eğitime devam edecektir.

7 Haziran Pazartesi günü ise tüm ortaokul ve liselerimizde haftada 2 gün yüz yüze eğitime geçilecektir.

Köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerindeki okullarımızda yüz yüze eğitime 1 Haziran Salı gününden itibaren haftanın 5 günü tam zamanlı olarak başlanacaktır.

Okullarımızdaki yüz yüze eğitimlere katılım, isteğe bağlı olup 'Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Önleme Kontrol Kılavuzu'ndaki koşullar doğrultusunda gerçekleştirilecektir.

2020-2021 eğitim öğretim yılı 2 Temmuz Cuma günü sona erecektir.

Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur."

MEB: KARNELER 18 HAZİRAN'DA VERİLECEK, TELAFİ PROGRAMINA KATILMAK İSTEĞE BAĞLI

Bakan Selçuk'un açıklamasının ardından Milli Eğitim Bakanlığından yapılan başka bir açıklamada ise karnelerin 18 Haziran'da verileceği belirtildi.

MEB'in açıklamasında "Türkiye genelinde öğrenciler, 2020-2021 eğitim öğretim yılı karnelerini 18 Haziran'da alabilecek; 2 Temmuz'a kadar okullardaki telafi programına isteğe bağlı olarak katılabilecek." denildi.

Evrenselnet