ANALİZ
Giriş Tarihi : 27-05-2021 22:43   Güncelleme : 31-05-2021 11:34

Burhan Kavuncu yazdı: Sedat Peker, Mafiacılık ve Bir Hatıra!..

Burhan Kavuncu yazdı: Sedat Peker, Mafiacılık ve Bir Hatıra!..

İslami Analiz'de yer alan bir habere göre: İslami camianın saygın isimlerinden Yazar Burhan Kavuncu, Sedat Peker’in video kayıtlarındaki iddialarına ilişkin görüşlerini sosyal medya hesabından paylaştı.

SEDAT PEKER, MAFİACILIK VE BİR HATIRA

12 Eylül’den 11 yıl sonra, 1991 yılındaki genel af mahiyetindeki infaz yasasıyla cezaevleri boşalmış, 11 yıldır hapiste olan binlerce siyasi de dışarı çıkmıştı.

Eski arkadaşlarımdan bir grupla bir yerde karşılaştık, sohbet ediyoruz. MHP İstanbul davasından yatan bir arkadaş, bir zamanlar Manukyan’dan haraç aldıklarını anlattı, biraz da övünerek. “Hiç doğru bir şey yapmamışsınız” dedim.

-“Niye, pislik bir iş yapıyordu, biz de ceza kestik, neresi yanlış?”

-“Onun yaptığı işe ortak olmuş oldunuz” dedim. Sözüm biraz ağır kaçtı. Arkadaş haliyle sinirlendi. İtiraz etti. “Ne alakası var” falan gibi bir şeyler söyledi. Dedim ki:

-“Kadın size niye para veriyordu? Yaptığı işe devam edebilmek için. Siz bu parayı aldıktan sonra ona dokunuyor muydunuz, bu işi yapamazsın diyor muydunuz? Basbayağı ortak olmuşsunuz”. Şunları söylemedim artık: Bu işin sonu Manukyan’ın korumasını yapmaya kadar gider. Çoğu mafyatik ilişkide olan budur.

Bunları niye hatırladım? Sedat Peker, Elazığ’da 2019 Mart’ta tecavüz edildikten sonra öldürüldüğü iddia edilen Yeldana Kaharman olayını 2021 Mayıs ayında ifşa etti: “Bu gariban Kırgız kızının kimsesi yok diye dosyasını kapattınız. Allah hesabını soracak sizden” mealinde cümlelerle Tolga Ağar’ı (Mehmet Ağar’ın oğlu, Ak Parti milletvekili) suçladı. Söyledikleri elbette doğru da, Peker, çok vicdan sahibi doğru bir adam olduğu için mi 26 ay geçtikten sonra bu ifşaatı yaptı? Peki bu karanlık adamlarla arası bozulmasaydı da çıkıp konuşacak mıydı? 26 ay niye susmuştu?

Şunu açıkça söylüyorum: Yaldana Kaharman’ın tecavüze uğradıktan sonra şikayetçi olduğu için öldürüldüğünü, dosyanın “intihar” diye kapatıldığını bilip de 26 ay (26 defa 30 gün) bunu açıklamayan, ancak olayın failleriyle arası açıldıktan sonra konuşan adam, delikanlı falan değil, düpedüz tecavüzcülerin suç ortağıdır. Aynı yolun yolcusu, sıradan bir şantajcıdır. Sık sık ağzına aldığı Allah’ın adını anarken samimi olsun, delikanlı ise, serdengeçti ise şimdiye kadar içinde yer aldığı bütün kirli işlerden, ilişkilerden artık berî olduğunu ilan etsin, şantaj yapmadan, “şunu yaparsanız, bunu yapmazsanız ben de hepsini anlatırım ha” adiliğine tenezzül etmeden, karanlık çevrelerle mücadeleye başlasın. Söyledikleri o zaman ciddiye alnabilir.

Not: Peker için söylediklerim onun bütün türevleri, sahte kabadayılar, mafia bozuntuları için geçerlidir.