FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 23-05-2021 06:31   Güncelleme : 31-05-2021 11:40

Hamas lideri İsmail Heniyye: Parasını ve silahını bizden esirgemeyen İran İslam Cumhuriyeti’ne teşekkür ediyorum

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniye, Filistin direnişinin Kudüs Kılıcı operasyonu ile kazandığı zaferin mücadele tarihinde yeni bir aşama başlattığını söyledi.

Hamas lideri İsmail Heniyye: Parasını ve silahını bizden esirgemeyen İran İslam Cumhuriyeti’ne teşekkür ediyorum

El Meyadin televizyonunun haberine göre Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniye, bugün bir açıklama yaparak Filistin direnişinin büyük ve stratejik bir zafer kazandığını söyledi.

Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın kırmızıçizgi olduğuna vurgu yapan İsmail Heniye, zaferin sahadaki tüm direniş gruplarının ortak çabasıyla elde edildiğini söyledi.

1948 topraklarında, Batı Şeria’da ve yurt dışında yaşayan Filistinlilerin direnişe katılımına dikkat çeken İsmail Heniye, direnişin Kudüs Kılıcı adını verdiği bu operasyonun mücadelede yepyeni bir aşama başlattığını söyledi.

Kudüs Kılcı ile kazanılan zaferin İsrail rejimiyle normalleşme projesinin çökmesini sağladığını öne süren Heniye, Filistinlilerin bu savaşın sonuçlarına dayalı olarak gerçek bir ulusal birlik inşa etmek için çaba göstermesi gerektiğini söyledi.

İsmail Heniye, Kudüs ve direnişini destekleyen ve Filistin halkının yanında duran herkese teşekkür ettiğini belirterek “İsrail saldırganlığını frenleme rolü üstlenen Mısır’a, saldırıların durdurulmasına katkıda bulunan Katar’a ve Birleşmiş Milletlere” ve “direnişe para ve silah desteğini esirgemeyen İran’a” teşekkür etti.

YDH