FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 20-05-2021 22:15   Güncelleme : 20-05-2021 22:15

Sudanlı kadınlar Arap liderlere: 'Silahlarınızı bize verin, savaşalım'

Siyonist İsrail'in Gazze'ye saldırması sonrası dünyadan tatmin edici bir tepki gelmezken, Sudanlı kadınlardan duygulandıran bir protesto geldi. Sloganları ise Arap liderleri çok rahatsız edecek...

Sudanlı kadınlar Arap liderlere: 'Silahlarınızı bize verin, savaşalım'

İnsanlık tarihinin en kötü zulmüne ve kuşatmasına mağruz kalan Gazze halkına en anlamlı destek Sudanlı kadınlardan geldi. İsrail'in başlattığı saldırılara karşı Gazze halkının yanında olduklarını göstermek için binlerce Sudanlı kadın başkent Hartum'da meydanlara indi.

ZİYNET EŞYALARINI GAZZE'YE GÖNDERMEK İÇİN TOPLADILAR

Sudanlı kadınlar başkent Hartum'da düzenledikleri protestoların ardından, Gazze'ye gönderilmek üzere, değerli eşyalarını ve altınlarını topladılar. 

ARAP LİDERLERE: SİLAHLARINIZI BİZE VERİN, BİZ SAVAŞALIM

Binlerce kişinin akın ettiği protestolarda, anlamlı birçok slogan atıldı. Kudüs ve Gazze'ye selam gönderildi. İsrail'e lanet okundu. Arap liderleri ise rahatsız edecek sloganlar haykırıldı. Suskun Arap liderlere sitem eden Sudanlı kadınlar, "Saraylarınızda oturmaya devam edin korkak Arap liderleri... Silahlarınızı bize verin çünkü o silahları haketmiyorsunuz, silahları bize verin biz savaşalım." sloganlarını attılar.

SINIRLARI AÇIN, "ERKEKLERDEN ÖNCE BİZ GİDELİM"

El-Cezire kanalına açıklamalar yapan Sudanlı kadınlardan birisi, Gazze'deki katliama yüreklerinin dayanmadığını ifade ederek, "Sınırları bize açın, emin olunki herkesten önce Gazze'ye savaşmaya biz gideceğiz." şeklinde haykırdı.

MISIR ELÇİLİĞİNİN ÖNÜNDE 'SINIRLARI AÇIN' SLOGANLARI

Sudan'ın başkenti Hartum'daki Mısır elçiliğinin önünde toplanarak Mısır yönetimine 'sınır kapılarını açmaları için' çağrıda bulundular. Elçilik önünde, "Sınır kapılarını açın Gazze'ye yardım götürelim" sloganları atıldı.

SUDANLI ÇOCUKLAR HARÇLIKLARINI GAZZE İÇİN TOPLADI

Sudanlı kadınların anlamlı protestolarının yanı sıra, Sudanlı çocuklar okul harçlıklarını Gazze'ye gönderilmesi için topladılar. Çocukların bu anlamlı hareketi ise adeta gözleri yaşarttı

Milli Gazete