GÜNCEL
Giriş Tarihi : 20-05-2021 20:26   Güncelleme : 20-05-2021 20:26

Erdoğan’ın FETÖ' den ‘önemli bir isim yakaladık’ diye lanse ettiği kişiyi yazar Ahmet Nesin açıkladı

Kenya’da yaşayan öğretmen Seriyye Gülen, 6 ay önce evlendiği ve kendisi gibi öğretmen olan eşi Selahattin Gülen’in kimliği belirsiz kişilerce 3 Mayıs’ta kaçırıldığını duyurdu.

Erdoğan’ın FETÖ' den ‘önemli bir isim yakaladık’ diye lanse ettiği kişiyi yazar Ahmet Nesin açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millet Kütüphanesi’nde Kütüphane Söyleşileri’nin ikincisinde 81 ilden gelen gençlerle buluştu.

Erdoğan, buluşmada “Yakında FETÖ takımından da önemli bir ismi açıklayacağız, şu anda elimizde. Kimi yakaladık, hesaba çektik, onun açıklamasını da yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Gazeteci – yazar Ahmet Nesin, olaya ilişkin yaptığı değerlendirmede bu kişinin kuvvetle muhtemel Kenya’da yaşayan öğretmen Selahattin Gülen olduğunu belirtti. Bu şahsın üst düzey bir isim olduğu konusunda emin olmadığını söyleyen Nesin, bunun bir seçim yatırımı olduğunu da sözlerine ekledi.

Kenya’da yaşayan öğretmen Seriyye Gülen, 6 ay önce evlendiği ve kendisi gibi öğretmen olan eşi Selahattin Gülen’in kimliği belirsiz kişilerce 3 Mayıs’ta kaçırıldığını duyurdu. Genç öğretmen, eşinin sadece Gülen soyadını taşıdığı için kaçırılıp Türkiye’ye götürüldüğünü düşünüyor.

Uzun yıllardır yurt dışında öğretmenlik yapan Selahattin Gülen’den 3 Mayıs’tan bu yana haber alınamıyor. Eşi Seriyye Gülen, “Eşimin kaçırıldığını düşünüyorum” diyor.

Seriyye Gülen, kendisine ait Twitter adresinden yayınladığı video ile eşinin kayıp olduğunu ve kaçırıldığını düşündüğünü ifade etti. Gülen, 3 Kasım’dan bu yana Kenya’da yaşadığını belirterek yeni evlendiği Selahattin Gülen’in uzun yıllardır yurt dışında öğretmenlik yaptığını ve kendi halinde bir hayat sürdüğünü belirtti.

3 Mayıs’ta eşiyle irtibatının kesildiğini belirten Gülen, o günden bu yana çalmadık kapı bırakmadığını, Kenya’daki basın kuruluşlarına haber yaptırdığını ancak bir sonuç alamadığını vurguladı. 5 Mayıs tarihi itibariyle eşinin kaçırılarak Türkiye’ye götürüldüğünü düşündüğünü anlatan Gülen, başlarına bu hadisenin eşinin Gülen soyadını taşıması sebebiyle geldiğini ifade etti.

GazeteDavul