GÜNCEL
Giriş Tarihi : 14-05-2021 15:18   Güncelleme : 18-05-2021 06:29

Lütfü Özşahin: Cesaret edip Filistin’e silah veren tek devlet İran’dır, neden bu gerçek saklanıyor?

Lütfü Özşahin, Filistin’e silah gönderen tek devletin İran olduğunu belirterek, kınamaların hiçbir işe yaramadığını kaydetti.

Lütfü Özşahin: Cesaret edip Filistin’e silah veren tek devlet İran’dır, neden bu gerçek saklanıyor?

Din Tarihleri Uzmanı Dr. Lütfi Özşahin, Habertürk’te Mehmet Akif Ersoy’un ‘Nedir Ne Değildir’ programında dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

İslami Analiz'de yer alan habere göre: Özşahin, Filistin’e silah gönderen tek devletin İran olduğunu belirterek, kınamaların hiçbir işe yaramadığını kaydetti.

Özşahin’in açıklamaları şöyle:

‘’İslam ülkelerindeki halklar bilinçleniyor, ama önemli olan yöneticilerin, iktidarların şuurlanıp İsrail’e tavır koyması.  Sürekli kınıyorlar sadece kınamak demek al İsrail’e bir yerine kına yak der gibi. Bizim Türkiye olarak tavrımız da böyle.

Bu konuda tek istisna İran. Hamas’a ve Filistin’e silah veren tek devlet İran. Evet, İran, Suriye ve Lübnan üzerinden, Hizbullah eliyle bu füzeleri Filistin’e götürüyor. İran’ın bu desteği ne hükümetimiz ne de medyamız tarafından dile getiriliyor. Adamların haklarını teslim edelim, onlar cesaret edip bu işlere soyunuyorlarsa sen de onların hakkını teslim edeceksin! ‘Ama Türkiye de kınadı’ denmesine deli oluyorum. Ekonomik ve askeri olarak sahaya inmedikten sonra Filistin nasıl kurtulacak?’’