DÜNYA
Giriş Tarihi : 11-05-2021 09:53   Güncelleme : 11-05-2021 09:53

Direniş destekçisi Venezuela siyonist İsrail saldırılarına karşı çıktı..

Venezüella hükümeti, işgalci İsrail güçlerinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid-i Aksa'da ibadet eden Müslümanlara ve Gazze'ye yönelik saldırılarını kınadı.

Direniş destekçisi Venezuela siyonist İsrail saldırılarına karşı çıktı..

Venezüella Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Venezüella, Filistin halkının egemenliğini, bağımsızlığını ve kendi kaderini tayin hakkını savunmada tarihi ve ilkeli konumunu yeniden teyit ederken, zalim saldırılardan sonra Filistin hükümeti ve kurbanların aileleriyle dayanışma içinde olduğunu ifade etmektedir." denildi.

Siyonist İsrail’in sistematik saldırganlığına değinilen açıklamada, "İsrail ordusu ve polisi, aralarında küçüklerin de bulunduğu masum sivilleri hedef alıyor. Bölgede barış ve istikrarı sağlamanın tek yolu, yalnızca taraflar arasında Birleşmiş Milletler nezdinde saygıya dayalı diyalog ve müzakerelerdir.

Dünya, düşmanlıkların sona ermesini, insan haklarının korunmasını ve Müslüman ve Hıristiyan topluluklar için kutsalların dokunulmazlığının teminatı ile sahadaki aktörlerin bağlılığını talep etmelidir.” ifadesi yer aldı.

Hürseda haber