FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 10-05-2021 07:36   Güncelleme : 10-05-2021 07:36

İşgal çetesi Gazze’de Filistinlilere saldırdı. Filistin topyekun kıyamda, Kudüs'te direniş sürüyor, Gazze füzeleri ateşledi..

Gazze'den Siyonistlerin işgali altındaki Askalon yerleşkesine 2 füze fırlatıldı.

İşgal çetesi Gazze’de Filistinlilere saldırdı. Filistin topyekun kıyamda, Kudüs'te direniş sürüyor, Gazze füzeleri ateşledi..

Gazze'nin doğusunda işgal rejimi sınırında tel örgülere yakın bölgede çok sayıda Filistinli genç bir araya gelerek Mescid-i Aksa'daki saldırıları protesto etmek için iki gündür gösteriler düzenliyor.

Siyonist askerler bu gece de Mescidi Aksa'da namaz kılan Müslümanlara saldırdı... İşgal rejimi çetelerinin bölgede protestoculara müdahalesinde göz yaşartıcı gazdan etkilenen çok sayıda kişi meydanda tedavi edildi.

Gazze'den Siyonistlerin işgali altındaki Askalon yerleşkesine 2 füze fırlatıldı.  Askalon'da sirenler çaldı.

FHA'nın haberine göre: Son günlerde korsan İsrail güvenlik güçlerinin Kudüs halkına yönelik artan cinayetlere tepki gösteren Filistinli direniş grupları Hamas, Fetih ve İslami Cihat eli kanlı İsrail rejimini sert ifadelerle uyardılar.

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları komutanlığı, siyonistlerin Kudüs’te Şeyh Cerrah mahallesinin sakinlerine saldırılarına gösterdiği tepkide, bu saldırıların devamına tepkisiz kalmayacaklarını, işgalciler bu cinayetleri için ağır bedel ödeyeceklerini belirtti.

İslami Cihat ise yayımladığı bildiride Gazze Şeridi, Batı Şeria, 1948 yılında işgal edilen topraklar ve tüm kamplarda yaşayan Filistinlileri direnişe çağırdı.