FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 09-05-2021 08:50   Güncelleme : 09-05-2021 09:12

Filistinliler Mescid-i Aksa Nöbetinde, Onbinlerce Filistinli Mescid-i Aksa’da Sabahladı...

Filistinli Müslümanların Mescid-i Aksa'da gece boyunca nöbet tuttular... Filistinli Müslümanların nöbet sırasında yaptıkları özgürlük yeminleri sosyal medya hesaplarından paylaşıldı...

Filistinliler Mescid-i Aksa Nöbetinde, Onbinlerce Filistinli  Mescid-i Aksa’da Sabahladı...

İşgalci İsrail'in Mescid-i Aksa'nın altında ve çevresinde gerçekleştirdiği kazı çalışmaları hızla sürerken Filistinli Müslümanlar, Mescid-i Aksa'nın işgalini engellemek için 'ribat nöbeti' tutuyor. 

Siyonist rejim güçlerinin geçtiğimiz gün Mescid-i Aksa'da teravih namazı esnasında Filistinlilerin üzerinde hunharca saldırmasının ardından Filistinlilerin tokat gibi cevabı gecikmedi.

Filistinli Müslümanlarının protestoları devam ederken, Filistinliler Siyonist İsrail'in hunharca saldırısı karşısında kitlesel olarak harekete geçti, on binlerce Filistinli Mescid-i Aksa ve çevresini doldurdu. Dün gece teravih namazı ile başlayan nöbet sabaha kadar devam etti/ ediyor.. Nöbet görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı.

Filistinli Müslümanların Aksa nöbeti sırasında yaptıkları özgürlük yeminlerinin videoları sosyal medya hesaplarından dünyaya duyuruldu..

Fanatik Yahudi çeteler, taraftarlarını ve Yahudi toplumunu, zaman zaman Mescid-i Aksa'nın El-Mağaribe Kapısı önünde toplanmaya ve Mescid-i Aksa'ya baskın düzenleyerek avlusunda veya kapılarına Siyonistlerin bayrağını dikmeye yönelik çağrılarda bulunuyor. Filistinliler ise erkeğiyle, kadınıyla, genciyle mescitte nöbet bekleyerek bu saldırılara engel olmaya gayret ediyor.

Yüz binlerce Filistinli Müslüman sabah namazını kılmak için Mescid-i Aksa, Hz. İbrâhim Camisi ve işgal altındaki Filistin’in diğer camilere akın etti.