DÜNYA
Giriş Tarihi : 08-05-2021 05:06   Güncelleme : 10-05-2021 08:33

Ayetullah Hamaney: İsrail bir ülke değil, terör üssüdür! İsrail'le savaşmak görevdir

Ayetullah Hamaney, tüm Müslüman devletleri terör üssü olan İsrail'e karşı savaşmaya çağırdı.

Ayetullah Hamaney: İsrail bir ülke değil, terör üssüdür! İsrail'le savaşmak görevdir

İran İslam Devrimi  lideri Ayetullah Hamaney, Dünya Kudüs Günü nedeniyle devlet televizyonunda konuştu. Ayetullah Hamaney, tüm Müslüman devletleri terör üssü olan İsrail'e karşı savaşmaya çağırdı.

Filistin'in hala canlılığını koruyan önemli bir mesele olduğunu belirten Ayetullah Hamaney, “Zalim kapitalist politikalar bir milleti kendi evinden, yurdundan kopararak yerine işgalci terör rejiminin geçmesini sağladı” dedi.

Ayetullah Hamaney, İkinci Dünya Savaşı'nda yaşanan Yahudi katliamına işaret ederek, “Eğer Avrupalılar iddia ettikleri gibi İkinci Dünya Savaşı'nda Yahudilere zulmettiler ise bunun intikamını bir Orta Doğu ülkesini işgal ederek mi alıyorlar? Batılı ülkeler, işgalci siyonist İsrail rejimini destekleyerek demokrasi ve insan hakları söylemlerinin nasıl yalan olduğunu gösteriyorlar” ifadesini kullandı.

İSRAİL BİR DEVLET DEĞİL TERÖR ÜSSÜ

İsrail'in bir devlet değil terör üssü olduğunu öne süren Ayetullah Hamaney, “Siyonistler daha ilk günden itibaren işgal ettikleri Filistin topraklarını bir terör yuvasına dönüştürdüler. İsrail bir devlet değil. Filistinliler ve diğer Müslümanlara karşı kullanılan terör üssüdür. Bu rejim ile mücadele aslında terör ve zulme karşı mücadeledir. Bu rejime karşı savaşmak için bir kamu görevidir” dedi.

hertaraf