GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-05-2021 19:11   Güncelleme : 03-05-2021 16:35

Şehid ve tutuklu aileleriyle dayanışma platformundan cezaevlerinde bulunan Yusufileri unutmayalım çağrısı…

Şehit ve Tutuklu Aileleriyle Dayanışma Platformu sözcüsü Recai Yurdan Ekran Gazetesine açıklama yaptı...

Şehid ve tutuklu aileleriyle dayanışma platformundan cezaevlerinde bulunan Yusufileri unutmayalım çağrısı…

Şehit ve Tutuklu Aileleriyle Dayanışma Platformu Başkanı Recai Yurdan, 28 Şubat sürecinde ve FETÖ’nün yargı ayağı tarafından mağdur edilen insanların halen cezaevinde olduğuna dikkat çekerek özellikle de Sivas davasından dolayı suçsuz yere yıllardır cezaevlerinden yatan mazlumlara sahip çıkılması çağrısında bulundu.

Şehit ve Tutuklu Aileleriyle Dayanışma Platformu sözcüsü Recai Yurdan Ekran Gazetesine yaptığı açıklamada şöyle dedi.

“Çeyrek asrı geçen zamandan beri zindanlarda kardeşlerimiz var. Sivas davasından İslami Hareket davasından Umut davasından 21 yıldır cezaevinde olan kardeşlerimiz var. Mısır’da Azerbeycan’da işgalci İsrail zindanlarında, Dünya’nın farklı yerlerinde binlerce Müslüman zindanlarda özgürlük bekliyor.

Bahar geldi, Ramazan ayındayız Bayram gelecek bu günler Zindanda günlerin zor geçtiği günler.

Cezaevinden tahliye olan bir kardeşimiz şöyle diyordu “her bahar geldiğinde bahar nasıl canlanıyorsa bizde de bir canlanma özlem heyecan oluyordu. Kısmen de olsa dışarıyı görmek için bahaneler uydurarak hastanelere sevk alarak baharın canlılığına şahit olmak istiyorduk.”

Biz Şehit ve Tutuklu Aileleriyle Dayanışma Platformu olarak bayramda kardeşlerimize bayram tebriki göndererek onları unutmadığımızı göstermek istiyoruz. Sizlerde yapabileceğiniz ne varsa cezaevlerindeki kardeşleriniz için yapmalısınız” dedi.