GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-05-2021 11:47   Güncelleme : 03-05-2021 16:36

Ahmet Turgut'tan 'karantina' eleştirisi: Büyük firmalar küçük esnafı yutuyor; bu mu murat edilen?

Araştırmacı yazar Ahmet Turgut, tam kapanma kararının ilk gününde, kişisel Twitter hesabı üzerinden dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Ahmet Turgut'tan 'karantina' eleştirisi: Büyük firmalar küçük esnafı yutuyor; bu mu murat edilen?

İstanbul'da çekilen birkaç fotoğrafı paylaşarak iki tweet atan Ahmet Turgut, şehirdeki hareketliliği eleştirdi.

İslami Analiz'de yer alan habere göre: Turgut, büyük firmaların işlerine devam ettiğine dikkat çekerken, bu süreçte küçük esnafın büyük firmalara yem olduğunu vurguladı.

Ayrıca Turgut, maddi imkanı olanların tatile giderek kapanmadan kurtulduklarını, kapanmanın dar boğazda olan alt gelir seviyesindeki insanlara ve esnaflara uygulandığını ifade ederek, eleştiride bulundu.

Turgut'un tweetleri şu şekilde:

"Adı tam kapanma. Ama yollar, trafik, park, bahçe her şey eskisi gibi. Tek değişiklik, küçük esnafın dükkanlarının kapalı olması... Pandemi fırsatçılığıyla büyük balıkların küçük balıkları yeme operasyonuna dönüyor bu iş. Bir an evvel bu hatadan dönülmeli!

Tam kapanma denilen kısıtlamaların fiili sonucu ne? İmkanı-variyeti olanlar, '17 Günlük Kesintisiz Tatil' uygulamasına geçti. Oteller, Yazlıklar, Karavanlar, Yatlar tıklım tıklım... Tatil yapma imkanı olmayanlar, alt gelir seviyesi ve esnaf 'kapandı'. Bu muydu murat edilen?"