FİLİSTİN
Giriş Tarihi : 24-04-2021 11:41   Güncelleme : 24-04-2021 11:41

Siyonist çete yine saldırdı! Filistin'de baskın, saldırı, tutuklama... Hamas'tan açıklama...

Siyonist çete yine saldırdı! Filistin'de baskın, saldırı, tutuklama... Hamas'tan açıklama...

Milli Gazete'de yer alan habere göre: Siyonist İsrail Ramazan ayında Filistin'e yönelik saldırı ve zorbalıklarına devam ediyor.

Ramazan ayının aşından bu yana gerçekleşen İsrail saldırılarına bir yenisi daha eklendi

Siyonist İsrail polisi, işgal altındaki başta Doğu Kudüs'te olmak üzere Filistin'in farklı kentlerinde yaşayan Filistinlilere saldırdı.

Eski Şehir bölgesi çevresindeki polis müdahalesinde 20 Filistinli yaralandı

Filistin Kızılayı en az 105 Filistinlinin yaralandığını duyurdu

İSRAİL'DEN GAZZE'YE HAVA SALDIRISI
İsrail savaş uçakları Gazze Şeridi'ndeki çeşitli bölgelere bir dizi hava saldırısı ve topçu bombardımanı düzenledi.

Farklı mevkilerde birkaç füzeyle hedef alınan İsrail topçu bombardımanının Gazze Şeridi'nin farklı bölgelerindeki Filistin Direnişine ait olduğunu doğrulaNdı.

İSRAİL KUDÜS'E VE HALKINA YÖNELİK SALDIRILARIN BEDELİNİ AĞIR ÖDEYECEK
Filistin'den gelen açıklamada, onlarca kişinin hastaneye kaldırıldığına vurgu yapılırken, İsrail polisinin Filistin Kızılayına bağlı sağlık ekiplerinin yaralılara ulaşmasına engel olduğu ve bir ilk yardım görevlisinin gözaltına alındığına dikkat çekildi.

İsrailpost'ta yer alan habere göre: Filistin İslami Direniş Hareketi/Hamas lideri İsmail Heniyye, Siyonist rejim İsrail güçlerinin Filistinlilere sert müdahalesine yanıt verdi.

Ramazan ayında Filistinlilere yönelik provokatif adımlar atmaya devam eden Siyonist rejim İsrail güçleri Mescid-i Aksa'da Filistinlilere saldırmıştı.

TOMA, ses bombası ve plastik mermiyle teravih namazından çıkan Filistinlilere saldıran Siyonist/yerleşimci işgalciler de Filistinlileri taciz etmiş “Araplara Ölüm” diyerek, ırkçı sloganlar atmışlardı.

Hamas'tan yaşanan son olaylara dair bir açıklama geldi. Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, işgal altındaki Doğu Kudüs'te çıkan olaylara ilişkin yayımladığı yazılı açıklamada, "Kudüs mücadelesi, bir medeniyet, kimlik ve varoluş mücadelesidir. Ayrıca işgal altındaki bir halkın işgal güçleriyle bir irade mücadelesidir. Kudüs halkını, topraklarını ve kutsal değerlerini savunacağız. Kudüs’ün Arap ve İslami kimliğini somutlaştıracağız. Filistinliler mücadelesinde yalnız değil." dedi.

Heniyye, "Kutsal şehirde yaşananlar, bu kentin Filistin, Arap ve İslami bir kent olduğunu ve İsrail işgaline ve faşist politikasına boyun eğmesinin de mümkün olmadığını vurguluyor." açıklamasında bulundu.