ANALİZ
Giriş Tarihi : 24-04-2021 11:24   Güncelleme : 30-04-2021 19:49

Emin Güneş yazdı: İran ilk kez İsrail'e doğrudan füze fırlatıp İsrail'in füze fabrikasını vurdu.

Emin Güneş yazdı: İran ilk kez İsrail'e doğrudan füze fırlatıp İsrail'in füze fabrikasını vurdu.

Onlar; patates soğan dağıtımı vs. ile meşgul iken biz her zamanki gündemimizle yani direniş cephesinin Ramazan hediyeleriyle mesrur olalım. Ramazan bereketi ile şükür secdelerimizi arttıralım.

İran ilk kez İsrail'e doğrudan füze fırlatıp İsrail'in füze fabrikasını vurdu. Füze saldırısı Suriye topraklarından yapılmış olsa da, askeri uzmanlar saldırıyı gerçekte İran'ın yaptığını söylüyor. İran’ın, Israil’in yaptığı nükleer sabotaja (1) misillemede bulunduğu açık!

İsrail, İran'ın Suriye topraklarından yaptığı hava saldırısını önce yalanladı. Füze fabrikasında yapılan test sırasında kaza meydana geldiğini duyurdu. Ancak daha sonra resmi açıklama ile saldırıyı doğruladı ve Şam’a misilleme yaptığını açıkladı.

Merhum Fahrizade suikastına yapılan misillemeyi gizlemeyi başarmışlardı ama bunu başaramadılar.

Suriye’den İsrail’in füze fabrikasına giden bu füze bize diyor ki: “Kubbeleri demir değil teneke, hatta naylonmuş”. İsrail, havaya uçurulsa kulak ve gözlerine beton dökülmüş olanlar bunu duymayacak ve görmeyecektir. Görenler de İsrail’den daha İsrail’ci. İsrail saldırıyı kabul ettiği halde Füzenin Suriye’den ancak “İsrail tarafından İsrail’e” fırlatıldığı ahmaklığını sürdürüyor.

İsrail, Mavi Marmara gemisine karşı yaptığı kabadayılığı burada yapamadı. Çünkü bu gelen içinde masum, silahsız, savunmasız insanların olduğu gemi değildi.

Şinbet güvenlik konseyi eski başkanın (alt foto) dediği koalisyon da İsrail’i koruyamadı. Hani İran’ın etrafını kuşatan sırtlanlar vardı ya (ABD Üsleri) onlar yerlerinden dahi kımıldayamadılar. ABD şimdilerde Irak’ta darbe üstüne darbe alan üs ve ajanlarını korumaktan aciz!

Sırf İsrail’i koruma amacıyla kurulan İslam ordusu zaten dağılmıştı. Arap Natosu da işe yaramadı. (2)

Siyonist rejim patlamalarla sarsılıyordu....(3)

Siyonist medya haberi şöyle geçiyordu: İsrail'in her tarafından patlama sesleri geliyor. Siren sesleri hiç kesilmiyor...(4)

İsrail şimdi halkının en kısa zamanda nasıl sığınaklara kaçabileceğinin eğitim ve tatbikatı ile meşgul.

Siyonist rejim medyası: “Beklenmedik bir durumla karşı karşıyayız. Patlamaların detaylarını öğrenmek istiyoruz.” Diyordu.(5)

Oysa onlara daha önce “Bekle Bizi İsrail, Beklediğin Her Yerde; Bekle Bizi İsrail, Beklemediğin Her Yerde!” haberi verilmişti.

Binlerce füzeden sadece biriyle şaşkına dönen İsrail, tarihinden ders almalıdır. Onların geçmişinde de Münafıklar “direnin size destek oluruz” demişlerdi. Onlara güvenerek nasıl rezil olduklarını hatırlasınlar. Şimdi de ümmet içindeki münafıklara güvenirlerse halt ederler.

Ya Beni Kaynuka ve Beni Nadir gibi defolup giderler ya da Beni Kureyza’nın akıbetine razı olurlar.

Vesselam. (Av. Emin Güneş)

https://www.facebook.com/yemre57/posts/10159040460926737

(1)- https://www.aa.com.tr/.../iran-natanz-nukleer.../2205793

(2)- https://www.yeniakit.com.tr/.../islam-ordusu-karargahi...

(3)- https://www.jpost.com/.../alarms-sound-in-south-of-israel...

(4)- https://www.jpost.com/.../alarms-sound-in-south-of-israel...

(5)- https://www.jpost.com/.../israel-awaits-details-of..

Hürsedahaber