DÜNYA
Giriş Tarihi : 21-04-2021 09:16   Güncelleme : 21-04-2021 09:16

'BM, Suudi Arabistan'ın Yemen'de işlediği zulümleri görmezden geliyor'..

Yemen Yüksek Devrim Komitesi Başkanı, Güvenlik Konseyi'nin Ensarullah’a yönelik son açıklamasını sert bir şekilde eleştirerek, “Güvenlik Konseyi, Suudi Arabistan zulmünü görmezden gelerek Ensarullah’ın Suudilere yönelik operasyonlarını kınamakla meşgul." dedi.

'BM, Suudi Arabistan'ın Yemen'de işlediği zulümleri görmezden geliyor'..

Yemen Yüksek Devrim Komitesi Başkanı Muhammed Ali el-Husi, Güvenlik Konseyi’nin Marib vilayetindeki olaylarla ilgili olarak Ulusal Kurtuluş Hükümeti'ni suçladığı açıklamaya tepki gösterdi.

Muhammed Ali el-Husi şu açıklamalarda bulundu: ‘Güvenlik Konseyi'nin yaptığı açıklama, bizim önceden tahmin etiğimiz şekilde oldu. Aslında, Güvenlik Konseyi'nin açıklaması, bu konseyin çifte standartlarını ve dürüst olmayan yaklaşımını yansıtıyor.

Bu basit davranış, hiçbir şekilde BM Güvenlik Konseyi'ne yakışır bir davranış değildir. Yemen'deki kıtlıktan Suudi koalisyonuyla birlikte BM Güvenlik Konseyi'nin de sorumlu olduğuna inanıyoruz.

Kuşkusuz BM Güvenlik Konseyinin sergilediği bu tutumla birlikte, bu konseyin işgalci Suudi koalisyonunun ortağı olduğu söylenmelidir. Daha önce BM Güvenlik Konseyi, Yemen’in kuzeydoğunda bulunan Marib eyaletinde çatışmaların tırmanmasını kınadı ve Ensarullah hareketini çatışmaları sona erdirmeye çağırdı.

Güvenlik Konseyi, Suudi Arabistan'ın zulmünden bahsetmeden Ensarullah’ın Suudilere yönelik operasyonlarını kınadı.’ 

Hürsedahaber