GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-04-2021 22:46   Güncelleme : 19-04-2021 09:22

Kudüs Gönüllüleri Kalplere Umut Sofralara Aş Oluyor.

İşte Kudüs Gönüllüleri derneğinin hesap numarası: Kudüs İslami Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği. TR50 0001 5001 5800 7300 8763 14

Kudüs Gönüllüleri Kalplere Umut Sofralara Aş Oluyor.

Geçen yıl pandemi süreci ile yardım faaliyetlerine başlayan Kudüs Gönüllüleri yardım faaliyetlerine artırarak devam ediyor.

İstanbul kazan biz kepçe diyerek her gün İstanbul’un bir sokağında ihtiyaç sahiplerini arayan bulan ve ihtiyaçlarını karşılayan Kudüs Gönüllüleri bir gün Romanlere bir gün  Suriyeli mülteciler, bir gün işsiz kalan bir başka insanımızın yardımına koşuyor.

Hayır sahiplerinin yardımlarını muhtaçlara ulaştırıyor.

Kudüs Gönüllüleri İnsani yardım komisyonu başkanı Ekran Gazetesi yazarı Recai Yurdan, Ekran Gazetesine Kudüs Gönüllülerinin yardım faaliyetleri ile ilgili şunları söyledi:

2021 Ramazan Kumanyamız tüm hızı ile devam ediyor.

Geçen yıl Pandemi dolayısı ile başlattığımız kumanya ve nakit yardımı bugüne kadar seri bir şekilde devam etti.

Pandemi dolaysı ile işsiz kalan insanlarımıza yardımcı olmak amacı ile başladığımız yardım faaliyetlerinde, daha sonra Ramazan kumanyaları ile devam etik. Ramazan’dan sonra Kurban çalışmamız oldu. Kurban çalışmamızda 500 aileye 5 er kilo et dağıttık.

Bu yılda üç ayların girişi ile bazı ailelere kumanya bazı ailelere nakit yardımlarına başladık.

Elhamdulillah bu yardım çalışmalarımız Ramazan’ın bereketi ile artarak devam etti ediyor. Hayır severlerin bize ulaştırdıkları yardımlarını muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelere, özellikle de bu Pandemi sürecinde işinden atılmış işsiz kalmış işçi ve emekçi kardeşlerimize ulaştırdık ulaştırıyoruz.

Bugün özellikle Suriyeli mülteci kardeşlerimize nakit ve Kumanya yardımı götürdük. Biz Kudüs Gönüllüleri olarak muhtaç ve mazlum insanların ırkı dini yada mezhebine bakmıyoruz. Muhtaç kim olursa olsun yardımlarımızı ulaştırmaya çalışıyoruz.

Biz kumanyalarımızı hazırlarken ucuz olsun diye kalitesiz mallardan hazırlamıyoruz, en kaliteli mallardan hazırlıyoruz, ailedeki çocukların varlığını da dikkate alarak çikolatasına da kadar kumanyamızda bulunduruyoruz. Kendi ailemize aldığımız şeyleri dikkate alarak bizim eve giren her şeyin bu kumanyalarda bulunmasına dikkat ediyoruz.

Kudüs Gönüllüleri olarak arkadaşlarımızdan dostlarımızdan kampanyamıza destek olmalarını istiyoruz. Gelin bu hayır çalışmasında sizin de bir katkınız olsun…

Birde yardımda bulunan kardeşlerimizin alana çıkmalarını istiyoruz ki toplumda nasıl ihtiyaç sahibi insanların varlığını görsünler.

İnsanlar yokluktan elektrik su doğalgaz faturalarını ödeyemiyorlar. Biz bazı insanlara kumanya verirken bazılarının da faturalarını ödüyoruz.

Kudüs Gönüllülerinin yardım faaliyetlerine katkı sunmak isteyen kardeşlerimiz derneğin hesap numarasına bağışta buluna bilirler.

İşte Kudüs Gönüllüleri derneğinin hesap numarası:

Kudüs İslami Dayanışma ve Yardımlaşma Derneği. TR50 0001 5001 5800 7300 8763 14