DÜNYA
Giriş Tarihi : 24-03-2021 11:02   Güncelleme : 24-03-2021 11:02

Amerika’nın Suriye’nin Deyr ez-Zor ilindeki Koniko üssüne roket saldırısı düzenlendi.

Lübnan El Meyadin Haber Ajansı, Suriye'nin Deyr ez Zor vilayetindeki ABD askeri üssüne kimliği belirsiz kişiler tarafından roket saldırısı düzenlendiğini bildirdi.

Amerika’nın Suriye’nin Deyr ez-Zor ilindeki Koniko üssüne roket saldırısı düzenlendi.

Lübnan’dan yayın yapan el-Meyadin televizyonu, Deyr ez-Zor’un doğusundaki Koniko gaz sahasındaki Amerikan üssüne birkaç roket isabet ettiğini bildirdi.

El Meyadin televizyonuna bilgi veren yerel kaynaklar saldırıda birkaç Amerikan askerinin yaralandığını ve ambulansla hastaneye nakledildiğini iddia etti.

Sputnik Farsça servisi de Amerika liderliğindeki uluslararası koalisyonun sözcüsünün saldırıyı doğruladığını; ancak saldırı sonunda herhangi bir can kaybının yaşanmadığını açıkladığını bildirdi.

Amerikalı askeri yetkili, yaptığı açıklamada, “Bugün (Salı) sabah yüzlerce metre uzaklıktan Koniko askeri üssüne bir roket atıldı ve roket yere isabet etti. Herhangi bir can veya mal kaybı olmadı” dedi.

Bir gün önce Deyr ez-Zor’da bir konferans düzenleyen aşiretler, işgalci Amerikan güçlerinin Suriye topraklarından çıkarılması için silahlı direniş çağrısı yapmıştı.

YDH