SİVİL TOPLUM
Giriş Tarihi : 17-03-2021 19:21   Güncelleme : 17-03-2021 19:21

Öze Dönüş Derneğinden Ülfet Ve AGD’ye Ziyaret...

Öze Dönüş Derneğinden Ülfet Ve AGD’ye Ziyaret...

Adana Öze Dönüş Derneği Ülfet Derneği ile AGD Adana Şubesini ziyaret etti. Dernek Başkanı Ali Aygün ve yönetim Kurulu Üyeleri Tahir Acar, Fahri Akdağ, Şehmus Karabulut ve Orhan Göktaş’tan oluşan heyet önce Ülfet Derneğini ardından AGD Adana Şubesini ziyaret ederek çeşitli konularda istişarede bulundu.

Ziyarette Ülfet Derneği Başkanı Gazi Kılıçparlar İle AGD Adana Şube Başkanı Enes Beyaz hazır bulundu.

Öze Dönüş Hareketinin hazırlamış olduğu “İstanbul Sözleşmesi Değerlendirme Raporu ile Kimlik Sorununa Çözüm Arayışı” dosyalarını dernek başkanlarına sunan Ali Aygün şunları söyledi;

“Öze Dönüş Hareketi olarak kardeş derneklere ziyarette bulunmayı ve ülke sorunlarına birlikte çözüm yolları aramayı, ortak sorunlarımız konusunda sürekli istişare etmeyi ve ortaklaşmayı önemsiyoruz. Hazırlamış olduğumuz ‘İstanbul Sözleşmesi Değerlendirme Raporu ile Kimlik Sorununa Çözüm Arayışı’ dosyalarını kardeş derneklerin de gündemlerine almalarını arzuluyoruz ve bu konularda hep birlikte çalışarak sonuç alacağımızı umuyoruz.

Kadına yönelik şiddet ve ayrımcılık ülkemizin önemli sorunlarındandır. StTK’lar bu soruna çözüm aramak durumundadır. Ancak ülkemizde soruna çözüm üretmek adına dayatılan “İstambul Sözleşmesi” çözümden çok çözümsüzlük üreten ve aile yapımıza zarar verecek bir nitelik taşımaktadır.

Ayrıca, yeni Anayasa çalışmalarının tartışıldığı bir zaman diliminde “Kimlik Sorununa Çözüm Arayışı” isimli çalışmamız ülkemizin belki de en önemli yarasına dikkat çekmektedir.”

Ülfet Derneği Başkanı Gazi Kılıçparlar ve AGD Adana Şube Başkanı Enes Beyaz ise Öze Dönüş Derneğinin ziyaretinden ziyadesiyle memnun olduklarını her iki konuda da birlikte çalışmaktan memnun olacaklarını dile getirdiler.