GÜNCEL
Giriş Tarihi : 13-03-2021 10:19   Güncelleme : 13-03-2021 10:19

Çanakkale Şehitleri anısına kumar! Milli Piyango’dan skandal çekiliş…

Yüz binlerce Mehmetçiğin al bayrak uğruna şehit düştüğü Çanakkale, Milli Piyango İdaresi'nin çekiliş malzemesi yapıldı...

Çanakkale Şehitleri anısına kumar! Milli Piyango’dan skandal çekiliş…

Her ayın 9, 19, 29'unda çekiliş yapılan Milli Piyango'da Mart ayının 9'unda çekiliş yapmadı 19 Mart'tada çekiliş olmayacak.

Bu çekilişlerin yerine Milli Piyango çekilişi 18 Mart tarihinde gerçekleşecek. 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Gününe özel gerçekleştirilecek Milli Piyango çekilişinde büyük ikramiye tam 20 milyon TL olacak.

Milli Piyango'nun resmi sitesinden duyrulan çeklişler için biletler satışa sunuldu. Çekiliş 18 Mart Perşembe günü saat 15.30'da başlayacak.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıldönümü ve Şehitleri Anma Günü dolayısıyla Milli Piyango’nun çekiliş düzenlemesi sosyal medyada büyük tepki topladı. Vatandaşlar milli kumar olan Milli Piyango'ya şehitlerimizin alet edilmesine tepki gösterdi..

Türk tarihinde önemli bir yere sahip olan Çanakkale Şehitleri’nin, kumar organizasyonunda reklam malzemesi yapılmasına sosyal medya kullanıcıları sert tepki gösterdiler: