SİVİL TOPLUM
Giriş Tarihi : 12-03-2021 10:01   Güncelleme : 12-03-2021 10:01

Adana Öze Dönüş Derneğinden Deva Partisi İl Başkanlığına Ziyaret

Adana Öze Dönüş Derneğinden Deva Partisi İl Başkanlığına Ziyaret

Adana Öze Dönüş Derneği Deva Partisi Adana İl Başkanlığını ziyaret ederek hazırlamış oldukları  “İstanbul Sözleşmesi Değerlendirme Raporu ile Kimlik Sorununa Çözüm Arayışı” dosyalarını takdim ettiler.

Adana Öze Dönüş Derneği Başkanı Ali AYGÜN ve yönetim Kurulu Üyeleri Hasan Gül, Fahri Akdağ ve Orhan Göktaşın katıldığı ziyarette Deva Partisi İl Başkanı Sadullah Kısacık ve yönetim kurulu üyeleri hazır bulundu.

Ziyaret esnasında Öze Dönüş Derneği Başkanı Ali AYGÜN Deva Partisinin ülkemizin yeni partilerinden biri olduğunu bu vesile ile milletimize hayırlı olmasını dilediklerini vurguladı.

Başkan AYGÜN Öze Dönüş Hareketinin bir STK bilinciyle ülkenin sorunlarına çözüm aramak ve katkı sunmak adına iki rapor hazırladıklarını belirterek, bu raporların Deva Partisi tarafından incelenmesini ve değerlendirilmesini talep ettiklerini belirtti.

Kadına yönelik şiddetin ve ayrımcılığın tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bir sorun olarak varlığının bir gerçek olduğunu, bu soruna çözüm aramanın hem siyasetin hem de STK’ların bir görevi olduğunu belirtti. Ancak ülkemizde soruna çözüm üretmek adına dayatılan “İstambul Sözleşmesi”nin çözümden çok sorunu derinleştireceğine ve toplumun geleceğini tehdit edici bir yönünün olduğuna vurgu yaptı.

Ayrıca, yeni Anayasa çalışmalarının tartışıldığı bir zaman diliminde “Kimlik Sorununa Çözüm Arayışı” isimli çalışmalarının daha da önem kazandığını, kimlik sorununun bu ülke için bir beka sorunu olduğunu ve çözülmesi gerektiğini dile getirdi. Başkan AYGÜN bu konularla ilgili Deva Partisi ile iş birliği içinde olmak istediklerini dile getirdi.

Deva Partisi Adana İl Başkanı Sadullah Kısacık ise ziyaretten oldukça memnun olduklarını, raporları inceleyerek  iadei ziyarette bulunacaklarını dile getirdi.