GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-03-2021 21:40   Güncelleme : 08-03-2021 21:40

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kızlara 'Baba evini terk edin' diyen Cumhuriyet yazarına sert tepki...

AK Parti Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi'nde konuşan Başkan Erdoğan, "baba evini terk edin" diyerek fahişelik propagandası yapan Cumhuriyet paçavrası yazarı Mine Söğüt'e çok sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kızlara 'Baba evini terk edin' diyen Cumhuriyet yazarına sert tepki...

AK Parti Kadın Kolları 6. Olağan Kongresi'nde önemli açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyib Erdoğan, "Kadına şiddetle mücadele" bahanesiyle toplumun temeli olan aile yapısını yıkmak isteyen kokuşmuş zihniyete çok sert tepki gösterdi.

Erdoğan Cumhuriyet gazetesi yazarı Mine Söğüt'ün "Baba evini derhal terk edin kızlar" şeklindeki çağrısına "Kız çocuklarını bir an önce baba evlerini, ailelerini terk etmeye çağıranlar olduğunu biliyoruz. Sokaklara dökülün diyorlar, bu ne anlayıştır. Böyle ahlaksızlık olur mu? Bu bir ruh hastalığının işaretidir. Türkiye kadına şiddet sorununu çözer, ülkemiz için asıl tehdit bu hastalıklı zihniyettir" cevabını verdi.

Samsun'da kadına yönelik şiddete işaret eden Erdoğan, mecliste yeni bir komisyon oluşturulacağını belirterek, "Bugün grup başkanımızla konuştum, yeniden böyle bir komisyonu oluşturacağız. Biz bunları ne ana muhalefete ne diğerlerine bırakamayız" ifadelerini kullandı.

Kadına yönelik şiddete karşı kararlı adımlar atılacağını dile getiren Erdoğan, bu konuyu suistimal ederek toplumun temeli olan aile yapısına dinamit koymak isteyenlere de tepki gösterdi.

Yeniakit