GÜNCEL
Giriş Tarihi : 24-02-2021 10:24   Güncelleme : 24-02-2021 10:24

Erbakan haftası teması belli oldu: Hedefimiz; Yaşanabilir Türkiye..

Saadet Partisi tarafından düzenlenen Erbakan Haftası etklnliklerinin bu yıl ki teması Yaşanabilir Türkiye olarak belirlendi...

Erbakan haftası teması belli oldu: Hedefimiz; Yaşanabilir Türkiye..

Saadet Partisi Genel Sekreteri Mesut Doğan, Millî Görüş Hareketi Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın vefatının 10’uncu sene-i devriyesinde düzenlenecek Erbakan Haftası’yla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Erbakan Hoca’nın vefatının üzerinden 10 yıl geçtiğini hatırlatarak konuşmasına başlayan Doğan, “Bazı zamanlar cümle kurmak zordur, hakkında konuşulacak kişi Erbakan Hoca’mız gibi bir isim ise bu durum çok daha zor bir hâl almaktadır. 85 yıllık ömrüne bu kadar çok şey sığdırmış bir insanı anlatmak için kurulan her cümle elbette bir yanıyla eksik ve bir yönü hep yarım kalacaktır. Hocamızın vefatının üzerinden 10 yıl geçti fakat bugün 10 yıl öncesine göre çok daha fazla kendisinin siyaset anlayışının ve üslubunun, çizdiği istikametin ve gösterdiği hedeflerin kıymetini anlıyor, ülke ve millet olarak ihtiyaç duyuyoruz.” dedi.

AYNI ANLAYIŞLA HAREKET EDİYORUZ

Millî Görüş Lideri Erbakan’ın bu memleketin insanları arasında hiçbir ayrım yapmadığını dile getiren Doğan, şöyle devam etti:

“Asla sadece kendisine oy verenleri bu ülkenin sahipleri olarak görmemiştir. Zengin-fakir, Alevi-sünni, Türk-Kürt-Çerkez, sağcı-solcu, batılısı-doğulusu, kuzeylisi-güneylisi, bu topraklar üzerinde yaşayan her bir insanın kendini güvende gördüğü, ülkemizin asli unsuru ve sahibi olarak hissettiği, yarınlara kaygıyla değil, umutla baktığı bir Türkiye tasavvur etmiş, bunun için çaba ve gayret göstermiştir. Bugün Saadet Partisi olarak bizler de bu anlayışla siyaset yapıyor, bunun için çalışıyoruz.”

ERBAKAN’IN ‘YAŞANABİLİR TÜRKİYE’Sİ

Doğan, Erbakan Hoca’nın, güllük, gülistanlık bir ömür sürmediğinin altını çizerek, “O, bu aziz memlekette huzur, barış, adalet, kardeşlik ve refah hakim olsun istiyordu. O, ülkemizin her bir ferdinin ‘Yaşanabilir Türkiye’de huzur ve güvenle yaşamasını istiyordu. Erbakan Hoca’mız, ‘Yaşanabilir Türkiye’ derken; çöp konteynırlarından ekmek toplayan insanlar olmasın, açlık ve yoksulluk sınırının altında bir ücretle insanlar hayatını idame ettirmeye çalışmasın, Şanlıurfa’nın sokaklarında gençlerimiz işsiz ve beş parasız gezmesin, Hakkari’deki çocuklarımız eğitimden geri kalmasın, ecdad mirası şehr-i İstanbul’un bağrına bir bıçak gibi gökdelenler saplanmasın, bir baba, çocuğunu okula gönderirken bir simit parasını dahi verememenin hüznünü yaşamasın, insanlarımız, her gün enflasyon ve zamlarla ezilmesin, adaletsizlik bu topraklarda yaşanmasın, birliğimize, beraberliğimize ve kardeşlik hukukumuza halel gelmesin istiyordu.” değerlendirmesinde bulundu.

 

“MİLLETİMİZ UMUT VE HASRETLE BEKLEMEKTEDİR”

Erbakan Hoca’nın Saadet Partisi Genel Başkanı olarak dâr-ı bekâya irtihal ettiğini söyleyen Doğan, “Bizler de kendisinin talebeleri olarak, her yıl Hocamızın vefat yıl dönümünde anma ve anlama etkinlikleri tertip etmekteyiz. Her yıl Hocamızın farklı bir yönünü öne çıkararak düzenlemiş olduğumuz etkinliklerin bu yılki teması ise ‘Yaşanabilir Türkiye’ olarak belirlenmiştir. Biliyorsunuz merhum Erbakan Hoca’mızın üç büyük ideali vardı; ‘Yaşanabilir Türkiye’, ‘Yeniden Büyük Türkiye’ ve ‘Yeni Bir Dünya.’ ‘Yaşanabilir Türkiye’ ise bu hedeflerin ilkidir ve bugün karşı karşıya kaldığımız Türkiye tablosuna bakınca; buna ne kadar ihtiyacımız olduğu apaçık ortadır. Edirne’den Kars’a, Sinop’tan Hatay’a, ülkemizin en batısından en doğusuna, en kuzeyinden en güneyine varıncaya dek, işçimizden işsizimize, çiftçimizden memurumuza, gençlerimizden yaşlılarımıza varıncaya dek; aziz milletimizin her bir ferdi, memleketimizin her bir vatandaşı, bu memleketi ‘yaşanabilir’ kılmak için atılacak adımları iştiyakla, umutla ve hasretle beklemektedir.” ifadelerini kullandı.

Milli Gazete/ Muhammed Vefa