DÜNYA
Giriş Tarihi : 21-02-2021 09:00   Güncelleme : 21-02-2021 09:00

Yuval Diskin, Yediot Aharonot gazetesinde yazdı: 'Gelecek nesil için İsrail diye bir şey kalmayacak'

Siyonist rejim İç İstihbarat Servisi Şabak'ın eski başkanı Yuval Diskin, Yediot Aharonot gazetesinde kaleme aldığı yazıda; gelecek nesil için İsrail diye bir şeyin kalmayacağını belirtti.

Yuval Diskin, Yediot Aharonot gazetesinde yazdı: 'Gelecek nesil için İsrail diye bir şey kalmayacak'

Siyonist rejim İç İstihbarat Servisi Şabak'ın eski başkanı Yuval Diskin: İsrail'in çöküşü savaş ve askeri operasyon esnasında olmayacak. Bilakis çöküş unsurları İsrail'in kendi içindedir.

Siyonist rejimin siyasi krizinin ve kalıcı bir hükümetin kurulamamasının gereksiz bir siyasi gösteri olduğunu belirten Diskin, bunun yerine Siyonist rejimin, en önemlisi korona olan stratejik ve somut sorunlarla mücadele konusunda düşünmesi gerektiğini söyledi.

Diskin, şu soruyu gündeme getirdi: Acaba Siyonist rejim yeni neslin geleceğini güvence altına alacak gerekli ekonomik, askeri ve güvenlik politikalarına ve gücüne sahip mi?

Diskin şöyle devam etti: Konu İran'ın nükleer gücü, Hizbullah'ın füzeleri veya radikal İslamcılarla ilgili değil, bilakis toplumsal ve ekonomik gelişmeler ülkelerin yapılarını değiştiren meselelerdir ve bir sonraki nesillerin geleceğini tehlikeye atabilir bu meseleler. Diskin şunları da ekledi: İsrail'in içindeki ayrılmalar gün geçtikçe artıyor, sağ ve sol kutup arasındaki ihtilaflar her gün genişliyor ve hatta bu ihtilaflar Yahudi ve Araplar arasındaki ihtilaflardan bile daha fazladır. Yolsuzluk devlet mekanizmalarında öncesinden daha çok arttı ve toplumsal birlik olabilecek en düşük seviyeye geriledi.

Kudusgunu.com