GÜNCEL
Giriş Tarihi : 08-02-2021 10:24   Güncelleme : 08-02-2021 10:24

Bülent Arınç: En büyük sıkıntımız, dünün mağdurlarının, bugün mağrur olmasıdır

Arınç, “Dünün mücahitlerinin daha sonra müteahhit daha sonra müşahit olduğu bir noktada” olduklarını ifade etti..

Bülent Arınç: En büyük sıkıntımız, dünün mağdurlarının, bugün mağrur olmasıdır

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, Necmettin Erbakan’ın arkadaşlarından Fehim Adak’ın ölüm yıl dönümünde mezarı başında yapılan anmaya katıldı ve bir konuşma yaptı.

Arınç burada yaptığı konuşmada, “Millî Görüş lideri merhum Prof. Dr. Necmeddin Erbakan hocamızın yol ve dava arkadaşı, eski bakanlarımızdan merhum Fehim Adak’ın ölüm yıl dönümünde Bağlum’da kabri başında toplanarak hatim duasına hep birlikte iştirak ettik. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, devlet eski bakanı Dr. Sacit Günbey ve Millî Görüş camiasından dostlarımızın katıldığı hatim duası ve anma toplantısında bendeniz de bir konuşma yaptım” ifadelerini kullandı.

Arınç şöyle devam etti:

Bugün bizim en büyük sıkıntımız, maalesef dünün mağdurlarının, bugün mağrur olmasıdır. Dünün fakirlerinin bugün zenginlikten gözlerinin kamaşmasıdır. Ve bugünkü yaşantı içerisinde ne varsa, kaybetmiş olmalarıdır. Dünün mücahitlerinin daha sonra müteahhit daha sonra müşahit olduğu bir noktadayız. Burada kalsalar bile iyi, ona bile şükredeceğiz. Dünya için her şeylerini feda etmiş bir topluluk var karşımızda.

Independent Türkçe