GÜNCEL
Giriş Tarihi : 02-02-2021 11:02   Güncelleme : 02-02-2021 11:21

Yüz yüze eğitim detayları, Ziya Selçuk açıklama yaptı!..

Yüz yüze eğitim alacak öğrencilerin hangi sınıf olduğu merak konusu haline geldi. Peki ama hangi öğrenciler yüz yüze eğitim alacak? Milli Eğitim Bakanlığı'na yöneltilen yüz yüze eğitim sorularına ilişkin açıklamalarda bulunan Ziya Selçuk, kimlerin eğitim alacağına ve nasıl bir süreç izleneceğini açıkladı. İşte yapılan açıklamadan detaylar...

Yüz yüze eğitim detayları, Ziya Selçuk açıklama yaptı!..

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yüz yüze eğitim konusunda merak edilen detayları açıkladı. Bu açıklamada dikkati çeken;

"Sabırla bizlere destek veren velilerimize şükranlarımı sunuyorum. Köy okullarımızda 15 Şubat'ta yüz yüze eğitimi açıyoruz. 15 Şubat'ta tüm bağımsız anaokullarımızı da yüz yüze açma kararı verdik. İlkokullarımız seyreltilmiş şekilde haftanın iki günü devam edecekler. 8. ve 12. sınıflar 1 Mart'ta tam zamanlı başlayacak, Bilim Kurulu'nun öngördüğü şekilde sınıflarında yerlerini alacaklar.

Lise öğrencilerimizin sınavları Mart'ta yapılacak. Yüz yüze eğitime başlayan öğretmenler Şubat'ta aşılanacak. Bazı illerde salgınla ilgili vaka sayılarının çok düşük olduğunu görüyoruz. Kararlar doğrultusunda farklı sınıf düzeylerinde de il bazlı olarak yüz yüze eğitim kararları alınabilecektir." sözlerden bahsetti.

timetürk