ANALİZ
Giriş Tarihi : 01-02-2021 21:04   Güncelleme : 01-02-2021 21:04

Nurettin Şirin yazdı: Kutlu İnkılabın Nurlu Şafağına Selam Olsun

Nurettin Şirin yazdı: Kutlu İnkılabın Nurlu Şafağına Selam Olsun

Asrımızın putkıranı merhum İmam Humeyni’nin nuranî önderliği altında şepidperver bir halkın izzetli ve kararlı bir mücadelesi sonucu zafere ulaşan İslam inkılabının 42. zafer yıldönümü dolayısıyla, Veliyy-i Emr-i Müslimin İmam Hamenei’nin şahsında bütün dünya Müslümanlarına ve yeryüzünün tüm özgür halklarına tebriklerimizi arzediyoruz.

Şüphesiz ki bu inkılab tarih boyu sürmekte olan hak ile batıl, tevhid ile şirk, zalim ile mazlum, mustazaf ile müstekbir savaşının günümüzdeki bir aynası ve tecelissidir; bu cihetle bu inkılab, İmam Humeyni’nin deyimiyle bir “yevmullah” ve “nur patlaması”dır.

Dünya müstekbirleri, Siyonistler ve onların tüm işbirlikçilerinin ilk günden bu yana İslam inkılabına karşı sürdürdükleri düşmanca saldırı ve komplolara, abluka ve yaptırımlara rağmen bu inkılab azamet, izzet ve dirayet sahibi İmam Humeyni (ra) ve İmam Hamenei’nin nebevi rehberliği altında dimdik ayakta durmuş, her türlü saldırıları hüsrana uğratmıştır, ve bu inkılab, Allah Tebareke ve Teala’nın lütuf ve yardımıyla, nihai zafere doğru emin adımlarla yürümektedir.

Bu inkılabın İslam Ümmeti’ni neler kazandırdığını anlatmak uzun sürer; zira buna onlarca, yüzlerce örnekler vermek gerekir. Ancak bu inkılabın İslam ümmeti’ne ne kazandırdığını anlatmak için bir cümle kuracak olursak; “bu inkılab bu ümmete dünya müstekbirliği ve siyonizmin bütün sulta ve işgaline son vermeye azimli, bu yolda kararlı bir şekilde yürüyen, zaferden zafere koşan ve destanlar yazan bir direniş cephesi kazandırmıştır” diyebiliriz.

Bu direniş cephesi İbrahim’lerin, Musa’ların ve İsa’ların cephesidir. Direniş cephesi, Muhammedî, Haydarî ve Hüseynî yiğitler cephesidir. Direniş cephesi, bütün yeryüzünde hak ve adaleti hakim kılmayı, başta Siyonist işgal rejimini tamamen ortadan kaldırmayı, istikbar ve tuğyanı tamamiyle yok etmeyi önüne hedef olarak koyup bu yolda saf bağlayan bir Kudüs cephesidir.

Bizler de İslam ümmetinin bütün yürekleriyle tek bir yürek, bütün bilekleriyle tek bilek olarak, bu kutlu inkılabın ve direniş cephesinin onur dolu hattında yürümeye kararlı, kadın erkek, genç yaşlı inkılab ve direniş nesliyiz...

Bu uğurda Rabbimize kurban sunduğumuz tüm aziz şehidlerimizin tertemiz kanlarının aydınlattığı nurlu yolda, ümmetimiz ile omuz omuza yürüme ahid ve misakımızı tazelerken, Allah Subhanehu ve Teala’dan inkılabımızın aziz rehberi ve direniş cephesinin başkomutanı Veliyy-i Emr-i Müslimin İmam Hamenei’ye esenlikler ve uzun ömürler niyaz ediyor, bu kutlu Muhammedî inkılaba yüzyıllarca yıl ömürler diliyoruz.
Yaşasın İslam İnkılabı
Yaşasın Direniş Cephesi
Yaşasın Ümmetimiz
ÜMMET-İ VAHİDE

Hürsedahaber