GÜNCEL
Giriş Tarihi : 01-02-2021 20:48   Güncelleme : 01-02-2021 20:48

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan okulların ve kafe, restoranların açılacağı tarihe ilişkin açıklama ..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan okulların ve  kafe, restoranların açılacağı tarihe ilişkin açıklama ..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ardından açıklamalarda bulundu.

İLKHA haberine göre: Cumhurbaşkanı Erdoğan, köy okullarının 15 Şubat'ta başlayacağını, 8 ve 12. sınıflar ile  ilkokul ve özel eğitim okullarındaki eğitim-öğretimin de 1 Mart'ta başlaması için hazırlıklara başlanacağını açıkladı.

Erdoğan, "Vaka sayılarındaki iyileşmeye paralel olarak 1 Mart'tan itibaren il bazında eğitim öğretimin kademeli başlaması için çalışmalar yürütülecek. Okulların açıldığı köylerde vaka artışı yaşanması halinde eğitim öğretime yeniden ara verilebilecek." dedi. 

Milli Gazete'de yer alan habere göre: Cumhurbaşkanı Erdoğan Kabine Toplantısının yaptığı ardından açıklamalarda kafe, restoran ve lokantalar ile ilgili dikkat çeken açıklamada bulundu.

KAFE, RESTORAN VE LOKANTALAR NE ZAMAN AÇILACAK?
Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce yaptığı açıklamasında kafe, restoran ve lokantaların açılması için endişelerinin olduğunu, bu mekanların daha önce tedbirlere uyma noktasında başarılı olamadığını söylemişti.

Bu akşam gerçekleştirilen Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan mekanların açılması için vaka sayısının düşüşüne bağlı olarak kademeli olarak açılmasına başlanacağını belirtti.