GÜNCEL
Giriş Tarihi : 30-12-2020 09:11   Güncelleme : 30-12-2020 09:14

Saadet Partili Karaduman, Erdoğan'ı etiketledi, Abdulkadir Karaduman’dan Erdoğan’a çağrı

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, STK teklifinin yasalaşmaması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulundu.

Saadet Partili Karaduman, Erdoğan'ı etiketledi, Abdulkadir Karaduman’dan Erdoğan’a çağrı

Saadet Partisi Konya Milletvekili Abdulkadir Karaduman, Kitle İmha Silahlarının Yayılmasının Finansmanının Önlenmesine Dair Kanun Teklifi'nin yasalaşmaması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çağrıda bulundu.

CUMHURBAŞKANIN VETO ETMESİNİ BEKLİYORUZ
Abdulkadir Karaduman, sosyal medya hesabından Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı etiketleyerek, “Ülkemizin egemenlik haklarını BM’ye devreden BM dayatması ve ev ödevi olarak meclisten geçen kanun teklifini Sayın Cumhurbaşkanının veto etmesini bekliyoruz. Biz bize yeterdik. Dünya 5’ten büyüktü.” ifadelerini paylaştı.

 
GELİN BU YANLIŞTAN VAZGEÇİN
Saadet Partili Karaduman, geçtiğimiz günlerde söz konusu düzenlemeyle “terörü finanse etmek” bahanesiyle Türkiye’nin her türlü yaptırıma açık hale geleceğini belirterek, “Bu teklif, Aselsan, Baykar, Roketsan ve TUSAŞ’ın çalışmalarının kısıtlanacağı, hatta tamamen durdurulabileceği bir zemin hazırlamaktadır. Şimdi siz ‘Aselsan, Baykar, Roketsan’ın kitle imha silahı ile ne işi olur’ diyeceksiniz. O halde bunu bize değil, günü geldiğinde Güvenlik Konseyi’ne anlatırsınız. Aslında bu düzenleme ile Güvenlik Konseyi size şunu soruyor: Dünya 5’ten büyük mü, yoksa küçük mü? Bunun hesabını verin diyor. Bu kanun teklifinin yasalaşması ile dünyanın 5’ten küçük olduğunu kabul etmiş olacaksınız. Milletimizin ve insanlığın menfaati doğrultusunda olmayan bu kanun teklifi asla kabul edilemez. Ülkenize hizmet etmeye yemin ettiyseniz ki bu kürsüden ettiniz.  Gelin bu yanlıştan vazgeçin.” çağrısında bulunmuştu.

Milli Gazete