GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-12-2020 10:22   Güncelleme : 27-12-2020 10:22

Dernekleri kısıtlayacak yasalar mecliste kabul edildi...

Meclis Genel Kurulu’nda görüşülen, derneklere ve vakıflara kayyum atanmasının önünü açan kanun teklifinin ilk 19 maddesi kabul edildi.

Dernekleri kısıtlayacak yasalar mecliste kabul edildi...

Dernek ve vakıflara kayyum atanmasının önünü açan, Cumhurbaşkanı'na kuruluşların malvarlığına el koyma ve faaliyetleri durdurma yetkisi veren yasa teklifinin ilk 19 maddesi Meclis Genel Kurulu'nda kabul edildi.

AK Parti’li milletvekilleri tarafından Meclis'e sunulan ve Cumhurbaşkanı ile İçişleri Bakanlığı’nın yetkilerini genişleten, dernekler, vakıflar, ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarına kayyım atamasının teklifin ilk 19 maddesi Meclis Genel Kurulu’nda kabul edildi. Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin (BMGK) kitle imha silahlarının yayılmasının finansmanının önlenmesine yönelik yaptırım kararlarının uygulanmasına ilişkin usul ve esasları düzenleyen kanun teklifi, derneklere kayyum atanmasının da önünü açıyor.

Bu teklifle, izinsiz yardım toplama faaliyetinin internet ortamında yapıldığının tespiti halinde ilgili valilik veya İçişleri Bakanlığı tarafından içeriğin çıkarılması bildiriminde bulunulacak; en az 24 saat içinde içerik kaldırılmazsa ilgili valilik veya İçişleri Bakanlığı, erişimi engellemek için Sulh Ceza Hakimliğine başvuracak.

İslamiAnaliz