GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-12-2020 18:51   Güncelleme : 23-12-2020 18:51

CHP'de tek parti dönemi özlemi: Türkçe ezan ve Kur'an okuttular..

CHP'li İBB sevgi ve hoşgörünün sembolü olan Mevlana'nın ölüm yıl dönümünde Şeb-i Arus töreni düzenledi. Söz konusu etkinlikte kadınlar semah dönerken Kur'an-ı Kerim'in Türkçe okutulmuştu.

 CHP'de tek parti dönemi özlemi: Türkçe ezan ve Kur'an okuttular..

CHP'li İBB sevgi ve hoşgörünün sembolü olan Mevlana'nın ölüm yıl dönümünde Şeb-i Arus töreni düzenledi. Söz konusu etkinlikte kadınlar semah dönerken Kur'an-ı Kerim'in Türkçe okutulmuştu.

Konuyu köşesine taşıyan Murat Bardakçı, Kur'an-ı Kerim'in Türkçe okutulmasına tepki göstermiş ve bu durum kamuoyunda tepkiyle karşılanmıştı. Bardakçı, "Kur'an'ı önceki gün Türkçe okutan İBB'ye şimdi çok önemli bir başka iş düşüyor: İstiklâl Mahkemeleri'ni tekrar kurmak" başlıklı yazısında İBB'yi eleştirmişti.

TÜRKÇE EZAN

CHP'li belediyenin skandalına tepkiler dinmezken, Ekrem İmamoğlu yönetimindeki İBB tarafından düzenlenen skandal etkinlikte ezanın Türkçe okutulduğu ortaya çıktı. 

1931'DE KARAR ALINDI

1931'lerde alınan kararla Türkçe ezan bu ülkenin gündemine gelmiş ve 1940'ların Milli Şef döneminde Arapça ezan tamamen yasaklanmış ve Türkçe ezan işkencesi başlamıştı.

CHP'DE MİLLİ ŞEF DÖNEMİ ÖZLEMİ

Türk halkının hafızasında zorlamalar ve Müslümanlara yönelik yasaklarla yer edinen Milli Şef dönemi CHP'nin hedefleri arasında yer ediniyor. 

Zira, kazandıkları birkaç büyükşehirde Türkçe ezan dönemini anımsatan görüntülerin ortaya çıkması CHP zihniyetinin milli şef dönemine olan özlemini ortaya koyduğu yorumları yapılıyor. 

gaste24