GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-12-2020 20:29   Güncelleme : 23-12-2020 20:29

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Bahçeli’ye ret, Kurtulmuş’a destek..

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin 'HDP kapatılsın' çıkışı sonrası Ak Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş 'Parti kapatmaların olumlu sonuçları görülmedi' açıklamasını yapmıştı. Bahçeli, Kurtulmuş'un sözlerine tepki göstermişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Bahçeli’ye ret, Kurtulmuş’a destek..

MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "HDP'nin kapısına açılmamak üzere kilit vurulmalıdır" sözlerini değerlendiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu konuda en çok bizim ağzımız yandı. Parti kapatmak yerine, kişiler üzerinden bir ceza verilecekse verilmelidir" dedi.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden bir açıklama yapan ve HDP'ye sert sözlerle yüklenen MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Adalet ve hukuk mutlak surette devreye girmeli, HDP'nin kapısına açılmamak üzere kilit vurulmalıdır. Yani demem odur ki, HDP'yi Türk siyasetinin taşıma ve hazmetme kapasitesi dolmuştur. Bu terör ve bölücülük yatağı kapatılmalıdır" şeklindeki sözleri siyaset gündemine bomba gibi düşmüştü.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KARŞI ÇIKTI

Konuyla ilgili ne diyeceği merak konusu olan Cumhurbaşkanı Erdoğan günler sonra suskunluğunu MYK toplantısında bozdu.

Hürriyet'ten Gizem Karakış'ın haberine göre; partilerin kapatılmasına karşı olduğunu ifade eden Erdoğan, "Bu konuda en çok bizim ağzımız yandı. Parti kapatmayı AK Parti zorlaştırdı. Bu bizim kararımız zaten. Parti kapatmak yerine, kişiler üzerinden bir ceza verilecekse verilmelidir" diye konuştu.

"PARTİ KAPATMALARIN OLUMLU SONUÇLARI GÖRÜLMEDİ"

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş da Bahçeli'nin sözlerine şu ifadelerle yanıt vermişti: "Türkiye milli beka meselesi olarak terörle mücadele ediyor. HDP'nin eline Türkiye partisi olmak için önemli fırsatlar geçti. Çukur eylemlerinde PKK'yı terör örgütü olarak görüyoruz diye tavır koymuş olsalardı bambaşka bir Türkiye'yi konuşuyor olabilirdik. HDP'ye 'terörle aranıza duvar örün' diyoruz. Parti kapatmalarının Türkiye'de olumlu sonuçları görülmedi"

İslamiAnaliz