GÜNCEL
Giriş Tarihi : 22-12-2020 13:26   Güncelleme : 23-12-2020 21:20

Bu zillete 'hadi oradan' diyoruz: İsrail bir adım gelirse, Türkiye iki adım gelebilirmiş!

Dorian Jones, Amerika’nın Sesi için Türkiye-İsrail ilişkilerini irdeleyen bir haber-yorum kaleme aldı. Jones, Cumhurbaşkanlığı Dış İlişkiler Danışmanı Mesut Hakkı Caşın’a da söz vererek konu ile ilgili görüşlerini sordu.

Bu zillete 'hadi oradan' diyoruz: İsrail bir adım gelirse, Türkiye iki adım gelebilirmiş!

Dorian Jones, Amerika’nın Sesi için Türkiye-İsrail ilişkilerini irdeleyen bir haber-yorum kaleme aldı.

Jones, Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi Mesut Hakkı Caşın’a da söz vererek konu ile ilgili görüşlerini sordu.

Caşın’ın ifadeleri tam bir skandal idi. Zilletin ifadesi olan açıklamalarında Caşın, ‘İsrail bir adım atarsa, Türkiye belki iki adım atabilir’ dedi.

Caşın’ın diğer açıklamaları şöyle:

“Yeşil ışık görürsek, Türkiye büyükelçiliğimizi tekrar açacak ve büyükelçimizi iade edeceğiz. Belki Mart ayında diplomatik ilişkileri yeniden kurabiliriz. Neden olmasın.”

 “Barış ve güvenliğin sağlanması İsrail ve Türkiye için çok önemli. Mavi Marmara’dan sonra İsrail ile bir kaza daha istemiyoruz.”

Biden ile yeni perspektifler var; bir çok şey değişecek “

Türkiye İsrail’den çok sayıda silah aldı. Bunu tekrar ayarlayabiliriz”

“Türkiye ve İsrail’in savunma sanayileri birlikte ilerleyebilir.”

“İkincisi, enerji kaynakları, onlar [İsrail] petrol ve gazı keşfediyorlar. Tamam, İsrail 8 milyon insan. Bu petrol ve gazı nerede satabilirler? En büyük pazar Türkiye ve Türkiye bir boru hattı üzerinden geçecek, koridordan geçecek. Avrupa Birliği pazarı. “

İslamiAnaliz